Połamana tafla białego Coppeneur’a z owocami leśnymi to kolejna wersja czekolady, oferowanej w tej formie przez Chocolissimo w sporym wyborze wariantów i dodatków smakowych.

Opakowanie zawiera kilka nieregularnych fragmentów tafli białej czekolady, pokrytej różowymi plamami i kawałkami owoców tej samej barwy. Tak jak poprzednio, czekoladowe „klocki” są dość solidne i grube, dzięki czemu jest w co się wgryzać.

Czekolada, wbrew oczekiwaniom, nie wyróżnia się żadnym charakterystycznym aromatem, czy to owocowym, czy jakimkolwiek innym, może poza ulotnym zapachem cukru. W smaku dominują słodko-mleczne akcenty, typowe dla białych czekolad (biała czekolada = tłuszcz + cukier). Lekko (za lekko) przełamuje je kwaskowatość owoców leśnych, a zwłaszcza żurawiny – ten owoc jest tu bowiem najbardziej wyczuwalny. Smak tego Coppeneur’a najbardziej przypomina mi miękkie cukierki owocowe, o konsystencji gumy do żucia, które w zamierzchłych czasach mojego dzieciństwa można było dostać w prezencie od krewnych zza żelaznej kurtyny, albo, ewentualnie, kupić sobie w Pewexie. Cukierki były jaskrawo kolorowe, miękkie i bardzo owocowe, ale bez nadzienia, o jednolitej barwie i strukturze, trochę podobne do mamby, ale nieco bardziej ciągnące, zapakowane w białe folijki z kolorowymi nadrukami i rysunkami owoców, które odpowiadały poszczególnym smakom. Recenzowana tabliczka to wypisz-wymaluj cukierek „czarna porzeczka”. Nazwy ani marki tych łakoci nie pamiętam, ich smak zapisał mi się jednak w pamięci na tyle dobrze, że skojarzenie musi być trafione. Na ilość dodanych do czekolady owoców nie można narzekać – jest ich sporo, zarówno w całości, jak i w rozdrobnionych kawałkach.

Różowo-fioletowe smugi i plamy na białej tabliczce nie wnoszą do całości niczego pozytywnego. Nadają czekoladzie nieprzyjemnego, sztucznego posmaku, który wprawdzie jest owocowy, ale nie ma w nim niestety nic apetycznego. Ogólnie, mając na uwadze dostępny wybór innych smaków czekolad, oferowanych przez Chocolissimo w podobnej formie, po tę na pewno nie sięgnąłbym ponownie.

Ocena: 35/100

Skład: cukier, tłuszcz kakaowy, pełne mleko w proszku, proszek jogurtowy, sproszkowany sok z owoców (czarna porzeczka, jagoda), suszone jagody, suszona żurawina, maliny, lecytyna sojowa, naturalny aromat waniliowy. Produkt zawiera mleko i soję, może zawierać śladowe ilości orzechów i pszenicy.

Opakowanie: przezroczysta torebka z nieregularnymi, łamanymi kawałkami tafli czekolady
Waga: 100 g
Gdzie kupić: Chocolissimo
Cena: ok. 20 zł