Wielu z Was regularnie sygnalizuje, że z uwagi na częstotliwość publikacji na blogu nowych przepisów, z trudem nadąża za Facetem i Kuchnią.

Wszystko dzięki temu (albo może – przez to), że przepisy publikowane na tej stronie są wiernym odzwierciedleniem codziennej FiK-owej diety. Prawie każda nowa, czyli nie wstawiona tu wcześniej potrawa, trafia na blog.

W związku z tym uznałem, że – poczynając od stycznia tego roku – po zakończeniu każdego miesiąca warto przygotować zestawienie 3 przepisów, które cieszyły się Waszym największym zainteresowaniem. W ten sposób, czytelnicy co bardziej zajęci zyskają szansę nieprzeoczenia przynajmniej tych wpisów, które w poszczególnych miesiącach FiK-owa publiczność uznała za najciekawsze.

Wybór trzech najpopularniejszych przepisów miesiąca dokonywany jest na podstawie statystyk liczby odwiedzin wg Google Analytics.

Rozpoczynamy najlepszą trójką stycznia 2014.

Niekwestionowanym liderem pierwszego zestawienia okazały się Gnocchi alla Romana – wyjątkowe danie z Włoch, do którego przygotowania, zamiast ziemniaków, używa się wyłącznie semoliny, a gotowe gnocchi zapieka się w piekarniku. Rezultat przechodzi najśmielsze oczekiwania. Kto spróbuje raz, będzie do tego przepisu wracać regularnie.

Satysfakcja gwarantowana ;-)

Gnocchi alla Romana L_11

Gnocchi alla Romana L_19

PRZEPIS NA GNOCCHI ALLA ROMANA

Drugie miejsce to sałatka makaronowa z krewetkami, którą można jeść zarówno na ciepło, jak i na zimno (nawet po wyjęciu z lodówki). W każdej postaci jest równie pyszna.

Makaron z papryka L_06

Makaron z papryka L_02

PRZEPIS NA SAŁATKĘ MAKARONOWĄ Z KREWETKAMI I PAPRYKĄ

Ranking blogowych hitów stycznia zamyka soczewica ze szpinakiem i orzechami, czyli świetne, klasycznie wegetariańskie danie z zieloną soczewicą i szpinakiem w rolach głównych.

Soczewica ze szpinakiem L_05

Soczewica ze szpinakiem L_06

PRZEPIS NA SOCZEWICĘ ZE SZPINAKIEM I ORZECHAMI

Tyle na dziś. Wpis z najczęściej odwiedzanymi przepisami lutego – już w marcu!