Ogłoszenie parafialne.


Frank Kozik
, autor projektu małego winylowego jegomościa, który nieczęsto, acz regularnie, pojawia się na tym blogu (czasem w towarzystwie innych winylowych stworów tego samego pochodzenia), wyraził dziś zgodę na to, by Dunny Kiss the Cook stał się oficjalnym znakiem rozpoznawczym Faceta i kuchni. Cieszę się, bo mogło być różnie ;-)

Tytułem uzupełnienia dobrej nowiny, poniżej kilka słów o autorze naszej nowej-starej blogowej maskotki:

Frank Kozik urodził się w Madrycie w 1962 roku. W wieku 14 lat wyjechał z rodzicami do USA, gdzie osiedlił się w Austin, w Teksasie. Kiedy trochę podrósł, zasłynął najpierw w świecie sztuki plakatów koncertowych, które tworzył początkowo przede wszystkim z pasji dla muzyki, dla kapel podziemnej sceny amerykańskiego punk rocka połowy lat ’80. Wkrótce później stał się światowej sławy grafikiem i designerem. Obecnie rezyduje w San Francisco, w Kalifornii.

Kozik jest autorem plakatów i okładek płyt dla niezliczonej liczby muzyków; reżyserował teledyski; współpracował z wieloma międzynarodowymi koncernami w rodzaju Harley Davidson, Nike, Gatorade czy Absolute. W roku 2001 Kozik porzucił branżę muzyczną, by poświęcić się bez reszty projektowaniu kolekcjonerskich winylowych zabawek. W 2007 r. zainwestował we własną markę, Ultraviolence™, pod którą produkuje limitowane serie zabawek i rzeźb. Od tego czasu wykonał kilkaset projektów toys’ów oraz niezliczonej ilości innych akcesoriów, koszulek, etc., dla kilku amerykańskich firm. W ramach współpracy z jedną z nich – KidRobot™ – w 2009 roku powstał zaprojektowany przez Kozika Dunny Kiss the Cook, który od dziś jest oficjalnym patronem bloga :-)