Mówisz i masz!

Pamiętacie TEN WPIS? Była w nim mowa o planowanym wiosennym wypadzie FiKa do Madrytu. Wypadzie nie tylko jak diabli wyczekanym (ostatni urlop był w październiku, a od tego czasu minęła niemal wieczność!), ale też z kilku względów bezcennym :-)

image

O co chodzi?

Niektórzy twierdzą, że kiedy nie wiadomo o co chodzi, na pewno chodzi o kasę. I mają rację!

Do Madrytu jedziemy między innymi po to, żeby robić fajne zakupy :-) i płacić za nie bez użycia gotówki. Jeszcze fajniejsze jest to, że szukać ciekawych lokalnych przedmiotów oraz kupować będziemy przede wszystkim dla Was – to, co spodoba się Wam najbardziej i co wybierzecie z przedstawianych przez nas propozycji. A na koniec, wszystko to, co wspólnie z Wami i zgodnie z Waszymi rekomendacjami wybierzemy i kupimy, przyleci z nami do Polski. Po powrocie z urlopu na blogu przeprowadzimy konkurs (przyjemnie nieskomplikowany), w którym będzie można wygrać zestawy bezcennych madryckich pamiątek z podróży. Już nie musicie lecieć do Madrytu, za sprawą FiKa cząstka Madrytu przyleci do Was :-)

Partnerem zakupowej akcji FiKa jest Mastercard – firma technologiczna znana przede wszystkim z kart i innych innowacyjnych instrumentów płatniczych. Zainteresowani tematem zapewne wiedzą, że Polska w ostatnich latach stała się jednym z liderów rozwoju płatności zbliżeniowych (contacless) i dynamicznego wzrostu wartości e-commerce i m-commerce, czyli handlu elektronicznego. Mastercard ma w tym znaczący udział. Mniej więcej 10 lat temu firma wprowadziła na polski rynek karty w technologii PayPass. Dziś blisko 90% kart płatniczych w naszych portfelach i kieszeniach to plastiki, którymi można płacić zbliżeniowo. Polacy z każdym rokiem coraz powszechniej przekonują się do nowoczesnych form płatności, zastępujących obrót gotówkowy. Wiecie, że już 2/3 (czyli ok. 70%!) transakcji zrealizowanych w Polsce kartami Mastercard to transakcje zbliżeniowe? Płacąc w ten sposób nie trzeba rozstawać się z kartą nawet na chwilę – wystarczy zbliżyć ją do terminala, przy kwocie powyżej 50 zł wklepać PIN i gotowe –> zapłacone.

IMG_4989

Projekt: zakupy

Plan zakupów pod hasłem Facet kupuje – Ty decydujesz! wygląda tak:

1. W trzy różne dni (19 marca, 21 marca i 23 marca) pokażemy Wam na fikowym fanpage co najmniej kilka wyszukanych przez nas bezcennych hiszpańskich pamiątek z podróży – do wyboru, a Wy dodając komentarze pod zdjęciem / postem na facebooku będziecie mogli zdecydować, które z nich finalnie FiK ma kupić, przywieźć do PL i na koniec rozdać w konkursie.

2. Na głosowanie i wybór rzeczy do kupienia będziecie mieć całe 24 godziny od chwili, w której upublicznimy produkty do wyboru.

3. Po zakończeniu każdego z głosowań, kiedy wyjaśni się, które przedmioty najbardziej przypadły Wam do gustu i zdobyły najwięcej uznania, będziemy czmychać na zakupy i gromadzić wybrane przez Was bezcenne skarby :-)

PS. Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest Masterpass

O ile karty płatnicze są w powszechnym użyciu, tak być może nie każdy miał okazję płacić w sieci za pośrednictwem usługi Masterpass. To portfel elektroniczny, który skraca czas pomiędzy decyzją „kupuję!”, a momentem zapłaty za produkt. Wystarczy zarejestrować karty płatnicze w systemie tylko raz (Mastercard, Maestro lub Visa), a przy zakupach zalogować się szybko do wirtualnego portfela, wybrać jedną z dodanych wcześniej kart bez potrzeby podawania za każdym razem kartowych danych niezbędnych do internetowych zakupów, i potwierdzić transakcję PINem. My korzystamy z Masterpassa poprzez PeoPay – to aplikacja płatnicza PEKAO S.A. dostępna dla posiadaczy rachunku w tym banku.

Jak zacząć? Na przykład tak – wybierz sklep – np. empik, następnie produkt – np. mapę, a na koniec zapłać via Masterpass. I już! W ten sposób można kupować online zawsze i wszędzie, bez potrzeby sięgania po portfel czy kartę – w domu leżąc na wygodnej sofie (z dala od portfela, karty i tak dalej, za to z telefonem pod ręką), w pracy czy w podróży. Masterpass działa tak samo w dowolnym miejscu na świecie i jest całkowicie bezpłatny.

Masterpass