Témide 2020 Luca Bernasconi.

Témide 2020 Luca Bernasconi

Luca Bernasconi pochodzi z cygańskiej rodziny z południa Włoch. Do Walencji przybył przeszło 30 lat temu i dość szybko zaistniał w lokalnym biznesie gastronomicznym, zarządzając kilkoma restauracjami w mieście. Dziś prowadzi między innymi restaurację – enotekę El Celler del Tossal. Bernasconi wkroczył w świat wina przy wsparciu Javi Reverta, gwiazdy lokalnego winiarstwa, wspólnie z którym wyprodukował naturalne, nisko interwencyjne wino z rodzimej odmiany Malvasía, nazwane na cześć jego babci – Témide.

Témide to bioróżnorodność, ekologicznie prowadzone winnice, poszanowanie naturalnej równowagi i symbiozy między terroir a winoroślą, oczekiwanie na właściwy moment, w którym grona osiągną idealną dojrzałość i ręczne zbiory. Wino powstaje z owoców z organicznych upraw, pochodzących z działek Reverta w obrębie gminy Fontanars dels Alforins, obsadzonych starymi krzewami Malvasia w wieku powyżej 40 lat. Winorośle rosną tam w sąsiedztwie śródziemnomorskich lasów i pól zbożowych, zapewniając czyste i wysokiej jakości grona do produkcji Témide. Winifikacja to spontaniczna fermentacja na naturalnych drożdżach w kontakcie ze skórkami i trzy miesiące dojrzewania w używanych 500-litrowych beczkach z francuskiego dębu.

Témide 2020 to wytrawne wino białe (pomarańczowe) o subtelnym aromacie dojrzałych białych i żółtych owoców, dopełnionym nutą rodzynek i korzennych przypraw. Na podniebieniu wyraziste, świeże, soczyste, mocno owocowe i ultra łatwe do picia. Dobra kwasowość, mineralna tekstura i przyjemna słonawa końcówka. Wraz z Témide Luca Bernasconi znalazł się w gronie twórców wysokiej jakości win naturalnych z Comunidad Valenciana, których zdecydowanie warto spróbować. Bardzo udane wino codzienne, które pasuje do wszystkiego.

Nazwa: Témide 2020 Luca Bernasconi
Kraj: Hiszpania
Region: Comunidad Valenciana, Fontanars dels Alforins
Rodzaj: białe (pomarańczowe), wytrawne
Szczepy: 100% Malvasía
Moc: 11,50%
Producent: Luca Bernasconi & Javi Revert
Wino kupiliśmy i wypiliśmy w Distinto w Walencji

Témide 2020 Luca Bernasconi