Życie nie jest głupią dekoracją na stoliczku nicości. Z życia trzeba korzystać!

Prowadzona przez nas strona to miejsce dla tych, którzy żyją aktywnie, oczekują od życia więcej i mają świadomość, że „samo się nie zrobi”. By żyć lepiej, trzeba zacząć wymagać przede wszystkim od siebie. Jeśli jesteś tego samego zdania, FiK jest dla Ciebie. Zapraszamy!

Szymon – Capo di tutti capi: z wykształcenia prawnik, z zawodu dziennikarz, redaktor muzyczny i spec od social mediów, z pasji – natural born metalhead, uzależniony od koncertów kolekcjoner muzyki na starych i nowych nośnikach, kucharz i propagator zdrowego stylu życia w duchu slow food / slow life.

Gosia – Szara Eminencja: z wykształcenia prawnik i doradca podatkowy, z zawodu alfa i omega ;-), z pasji – miłośnik dobrego wina i jeszcze lepszej muzyki, zapalony górołaz, kolekcjoner (płyt, plakatów, kidrobotów) i fotograf (od jedzenia po koncerty).

Należymy do Slow Food International, ale przede wszystkim z uporem maniaka wdrażamy idee slow food & slow travel na co dzień. Nie jemy byle czego, ani byle gdzie. Cenimy jakość i naturalność. Zawsze i wszędzie szukamy autentycznych, lokalnych smaków i składników, które zdają się zanikać na naszych oczach. Szanujemy dobre produkty oraz tych, którzy je tworzą. Rozumiemy, że efekty ich pracy mają swoją cenę. Promujemy czystą i naturalną żywność, polecamy najlepsze produkty, mówimy, co i dlaczego omijać szerokim łukiem. Na jedzenie wydajemy sporo. Niektórzy mówią nawet, że wszystko, ale to ci, którzy nie wiedzą, że reszta schodzi na winyle, genialną twórczość Malleus i – w szczególności – podróże. Jeśli jesteśmy w miejscu, gdzie zjeść nie ma czego, nie jemy i burczy nam w brzuchu. Zwykle jednak niezawodny wewnętrzny radar prowadzi nas tam, gdzie karmią bezbłędnie i o nich dla Was piszemy.

Mówią, że dużo podróżujemy (przynajmniej 5-6 razy w roku), ale dla nas to jakiś 1% potrzeb. Nie „zaliczamy” nowych krajów, do ulubionych – takich jak Francja czy Portugalia – potrafimy wracać co roku od grubo ponad dekady albo jeszcze dłużej. Podróże trzymają nas przy życiu. Każdy rok to strategiczne planowanie, jak z 26 dni ustawowego wolnego wspartych urlopem bezpłatnym wycisnąć tyle, ile się da, by odwiedzić jak najwięcej nowych albo szczególnie ważnych dla nas miejsc. Wszystkich tych, do których serce po prostu każe wrócić. Bo podróż to stan ducha i umysłu. A także niewyczerpane źródło energii!

Nie lubimy sztampy, nie gonimy za trendami i mamy w dupie ramen ? Chodzimy własnymi ścieżkami, docieramy do miejsc, o których mało kto słyszał i pokazujemy świat takim, jakim go widzimy, czyli zwykle inaczej niż wszyscy.

Codzienność – od podróży do podróży – dzielimy pomiędzy pracę zawodową, treningi, wypady na festiwale i koncerty, prowadzenie bloga i inne pasje, w tym zwłaszcza muzykę i książki.

Znajdziesz nas też na Facebooku i Instagramie, gdzie ukazują się bieżące treści. Do zobaczenia!

Tune in, F(r)iK out!

Od 4 lat wszystkie przepisy publikowane w tym serwisie są bezglutenowe, a spora część jest wegańska, ponieważ tak odżywiamy się na co dzień.

KONTAKT: kontakt@facetikuchnia.com.pl