Bel Colle 2019 Langhe Nebbiolo Magnum.

Bel Colle 2019 Langhe Nebbiolo

Bel Colle z charakterystycznym drzewem kasztanowca na etykiecie to piemoncka winnica, którą 45 lat temu założyli bracia Franco i Carlo Pontiglone oraz Giuseppe Priola. Od 2015 roku stanowi własność rodziny Bosio z Santo Stefano Belbo. Bel Colle uprawia 10 hektarów, rozlokowanych pomiędzy malowniczymi wzgórzami Langhe, Verduno i Astigiano. Należące do posiadłości parcele obejmują m.in. jedne z najbardziej prestiżowych obszarów Barolo, w tym winnice Monvigliero oraz Borgo Castagni w Verduno i Bussia (cru) w Monforte d’Alba. Z kolei na wzgórzach Barbaresco Bel Colle posiada Menzione Pajorè, słynące z mocnych, a jednocześnie harmonijnie eleganckich win. Winiarnią kieruje obecnie solidny tandem dwóch enologów: Luca Bosio i Mario Albrito, o których wiedzy i doświadczeniu najlepiej świadczą butelki spod szyldu Bel Colle. 

Bel Colle stawia na niskointerwencyjne uprawy winorośli, harmonizując pracę według zasad zrównoważonego rozwoju, które dotyczą całokształtu działań podejmowanych zarówno w winnicy (uprawy), jak i w winiarni (produkcja wina). Winnice są uprawiane i nawożone ręcznie, wyłącznie przy użyciu preparatów organicznych, bez herbicydów czy pestycydów. Parcele obsiane są roślinami strączkowymi, które przekształcone w zielony nawóz wzbogacają glebę, przedłużając jej żywotność. Zbiory przeprowadzane są w pełni ręcznie, podobnie jak wszelkie zabiegi na krzewach winorośli, których celem jest umożliwić roślinie rozwinięcie jej naturalnej odporności i wydanie owoców jak najlepszej jakości. Selekcja kiści w winiarni również następuje ręcznie, a proces przetwarzania gron obejmuje fermentację na naturalnych drożdżach i długie okresy leżakowania w beczce. Bel Colle wyznaje filozofię nieinterwencji, której celem jest stworzyć winu możliwie idealne warunki do naturalnej ewolucji. To najprostsza droga do tego, by w pełni uwydatnić autentyczny wyraz każdej odmiany winorośli.

Bel Colle 2019 Langhe Nebbiolo, czyli flagowy szczep Piemontu w młodzieńczej wersji. Jasny rubinowy kolor, intensywny aromat z dominującą nutą fiołków, ziół i dojrzałych czerwonych owoców (maliny, truskawki, wiśnie), miękkie jedwabiste taniny, solidna harmonijna struktura, bardzo dobra kwasowość i przyjemnie wytrawny owocowy finisz. Czyste, precyzyjne, eleganckie Nebbiolo na każdą okazję.

Nazwa: Bel Colle 2019 Langhe Nebbiolo DOC
Kraj: Włochy
Region: Piemont, Alba
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Szczep: 100% Nebbiolo
Moc: 14%
Wino kupiliśmy tutaj

Bel Colle 2019 Langhe Nebbiolo

Bel Colle 2019 Langhe Nebbiolo

Bel Colle 2019 Langhe Nebbiolo

Bel Colle 2019 Langhe Nebbiolo