Drodzy Czytelnicy Faceta i Kuchni, postanowiłem wziąć udział w konkursie „Blog Roku 2013” organizowanym przez Onet.pl, zgłaszając w nim blog „FACET I KUCHNIA” w kategorii „Kulinarne”.

***

Krótki komentarz do wyników

Wybory, wybory, i po wyborach. Facet i Kuchnia zakończył „bój” na 15 miejscu ze 146 głosami (a jednocześnie był jedynym blogiem, prowadzonym przez faceta, w pierwszej konkursowej 30).

Dziwne to o tyle, że sama mocno zaangażowana rodzina zapewniła nam co najmniej ok. 60 głosów, pozyskując również głosy u siebie w pracy i wśród swoich (nie naszych) znajomych. Do tego dochodzą nasi znajomi, a poza tym zaskakująco dużo otrzymanych od Was i od współpracujących z nami firm e-maili i fejsbukowych wiadomości z informacjami, że zainwestowaliście w Faceta i Kuchnię nie tylko własne smsy, ale też Waszych bliskich w liczbie od 2 do nawet 6 czy 7. Jeśli to wszystko zebrać, przy założeniu, że deklaracje były prawdziwe, nijak nie wychodzi z tego 146 dusz. Poza tym, trochę zaskakiwać może fakt, że fejsbukowa baza w liczbie ponad 10 000 fanów w tak niewielkim stopniu przełożyła się na ilość głosów za FiK-iem.

Tak czy owak, albo część elektoratu FiK’a tak naprawdę tym elektoratem wcale nie jest, albo… who knows. Tym, którzy zagłosowali, dziękujemy jeszcze raz. Dziękujemy za poparcie i walkę do upadłego każdemu czytelnikowi FiKa, Piotrowi Kosińskiemu, Ceremony booking, Słodkiej Manufakturze Leona, Poczuj magię gór, Dotrzechdych.pl, MagazynT3 Poland i wszystkim innym, którzy byli skłonni podjąć wysiłek w postaci wysyłki smsa za 1,23 zł.

Za rok dajemy sobie i Wam spokój, ponieważ jedną z podstawowych zasad działania Faceta i Kuchni jest brać udział w takich przedsięwzięciach max. 1 raz. Koniec oświadczenia ;-)

***

Skąd ten szalony pomysł? ;-)

BLOG ROKU LOGO

Przede wszystkim stąd, że z otrzymywanego od Was na bieżąco feedbacku, w postaci e-maili, komentarzy i regularnie rosnącego licznika na facebooku wynika, że cenicie Faceta i Kuchnię za różnorodność treści:

oryginalne, fajne, pełne kreatywności, zdrowe i – co najważniejsze – łatwe w wykonaniu przepisy, w tym na takie dania jak genialne w swej prostocie Gnocchi alla Romana, których nie znajdziecie nawet na Kwestii Smaku ;-)

– cykle zakupowe: polecające i ostrzegawcze

wpisy podróżnicze z perspektywy kogoś, kto każdy dłuższy czy krótszy urlop planuje od początku do końca samodzielnie, pakietowym wyjazdom z katalogów mówiąc zdecydowane „nie”

eksperyment fastfoodowy czyli – póki co – przeszło 12-miesięczna obserwacja hamburgera i frytek z McDonald’s

Cooking rocks! – seria wpisów z przepisami od szarpidrutów, garkotłuków i innych rockowo-metalowych indywiduów

recenzje czekolad z wyższej, średniej i niższej półki, dzięki którym zyskujecie wyjątkową szansę poznać tabliczki naprawdę grzechu warte

Facet i Kuchnia zaistniał w blogosferze w listopadzie 2011 r. W nieco ponad 2 lata, od dnia startu do dziś, czyli do 1 lutego 2014 r. opublikowałem tu przeszło 900 wpisów, a wokół FiK’a na fejsie zebrało się ponad 10 000 ludzików. Tempo iście szalone, wynik nadspodziewanie dobry, a to wszystko przede wszystkim dla Was i dzięki Wam.

Dzięki za emaile, słowa uznania, korzystanie z przepisów i zachęty do tego, żeby tak trzymać i nie odpuszczać.

W konkursie na Blog Roku póki co szału nie ma. Facet i Kuchnia jest na 20 miejscu, a do II etapu przechodzi tylko pierwsza 10. Nie pozwólcie przepaść Facetowi już w I turze!

Jeśli chcecie wesprzeć FiK w wyścigu do udziału w drugim etapie konkursu, zagłosujcie na stronę FACET I KUCHNIA w konkursie na Blog Roku 2013, wysyłając SMS o treści C00282 pod numer 7122 (koszt SMS z VAT to tylko 1,23 PLN). 

*Dodatkowa istotna uwaga: znak „0” w treści SMS oznacza cyfrę ZERO (nie zaś wielkie „O”). Poza tym, nie wstawiajcie pls w treści SMS spacji ani żadnych innych tekstów, ponieważ tak sformatowany sms jest nieważny i nie zalicza się do puli gromadzonych głosów.

Zgodnie z regulaminem konkursu, głosować można via telefony komórkowe w sieciach: T-Mobile, Plus, Orange, Play, Sferia i Cyfrowy Polsat, a cały dochód zebrany podczas głosowania zostanie przekazany łódzkiej Fundacji „Gajusz”, prowadzącej hospicjum dla osieroconych maluchów.

Z jednego numeru telefonu można oddać jeden głos na dany blog. Głosowanie trwa do 6 lutego 2014  do godz. 12:00.

Skoro czytasz Faceta i Kuchnię, lubisz publikowane tu przepisy – nie bądź żyła, wydaj ZŁOTÓWKĘ i zagłosuj na FiK!