C’e cioccolato… e cioccolato.

Nic dodać, nic ująć.

Stainer to włoski producent czekolad, pralin i innych czekoladowych łakoci. U nas najpowszechniej dostępne są (a może – były) nieduże, pakowane w ozdobione fajnymi obrazkami kartoniki, 50-gramowe tabliczki o całkiem ciekawych połączeniach smakowych. Kiedyś dość szeroki wybór smaków Stainera miały sklepy sieci Bomi, których niestety już nie ma. Z Almy, przynajmniej tej internetowej, Stainer też ostatnimi czasy jakby wyparował…

Tak czy owak, sięgnąć po te tabliczki warto. Kompozycje smaków są na tyle różnorodne i nietuzinkowe, że przez dłuższy czas jest w czym wybierać.

Gorzka (70%) cynamonowa z pomarańczą pachnie niesamowicie mocno i intensywnie, choć z etykiety wynika, że procentowy udział dodatków jest znikomy. Aromat pomarańczy jest tu na pierwszym planie, ale nie dominuje. Lekko przytłumiony cynamon pozostaje w tle, jest jednak dobrze wyczuwalny i dodaje czekoladzie z pomarańczą dodatkowej, przyjemnej słodko-korzennej nuty. Tabliczka jest małego formatu (50 g = 8 kostek), ale sprawia wrażenie całkiem solidnej; mimo jednolitej struktury, jest twarda i chrupka z zewnątrz oraz delikatniejsza i kremowa w środku. Kostki są masywne, dzięki czemu jest w czym zatopić spragnione czekolady kły ;-)

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo smaczna, umiarkowanie słodka i aromatyczna tabliczka.

Ocena: 79/100

Producent: Stainer
Cena: ok. 11 zł
Opakowanie: folia i kartonik
Waga: 50 g
Skład: masa kakaowa, cukier, masło kakaowe, pomarańcza (0,2%), cynamon (0,7%), lecytyna sojowa, wanilia. 

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!