Piąty smak – zwany umami – jest niczym szósty zmysł. Wykracza ponad doznania zarezerwowane dla podniebienia.

***

WYNIKI KONKURSU

Książki „Piąty smak” otrzymują:

Maks (komentarz z 24 listopada 2014 o 11:26 PM), który chciałby zjeść kolację i porozmawiać z Gennaro Contaldo

Grzegorz (komentarz z 1 grudnia 2014 o 10:50 AM), który postawił na kolację z włoską mammą z południa Włoch i jej rodziną

bastalena (komentarz z 25 listopada 2014 o 1:52 AM), która wybrała Freddie’go Mercury (Queen)

Piękne wybory, wszystkie razem i każdy z osobna. Gratulacje:-)

Książki zostaną wysłane do Was bezpośrednio z Wydawnictwa Literackiego.

***

Mają go nieliczni – i właśnie z nimi rozmawia Łukasz Modelski – o kuchni, smakowaniu, piciu, literaturze, historii, miłości, przypadku i zmysłach.

Niedawna premiera nowej książki Łukasza Modelskiego to doskonała okazja do rozdania Wam kilku egzemplarzy tego wydawnictwa. „Piąty smak” czyta się doskonale, a zbliżająca się wielkimi krokami zima dodatkowo sprzyja lekturze, więc… zapraszam do zabawy!

Więcej o książce możecie przeczytać TUTAJ.

ZADANIE KONKURSOWE jest – jak zwykle – łatwe i przyjemne:

W komentarzu pod tym postem napisz, z kim chciał(a)byś zjeść kolację i przy okazji porozmawiać na tematy mniej lub bardziej związane z jedzeniem? 

Wybrana przez Ciebie postać może być nam współczesna, ale nie musi. Może być profesjonalnie związana z kulinarną czy gastronomiczną branżą – ale nie musi. Piszesz o swoim wymarzonym interlokutorze, więc wybór należy do Ciebie.  Do dzieła!

Bez-nazwy-2

Spośród wszystkich dodanych przez Was odpowiedzi wybierzemy i nagrodzimy 3. Laureaci otrzymają po jednym egzemplarzu książki „Piąty smak. Rozmowy przy jedzeniu”.

Dodając komentarz pod wpisem na blogu, nie przejmujcie się komunikatem o spamie. Żaden komentarz nie zginie i po zaaprobowaniu przeze mnie zostanie opublikowany na stronie. Jedna osoba może dodać jeden wpis.

Konkurs trwa od dziś, tj. od 24 listopada do 4 grudnia br. do północy. Nazwiska laureatów opublikujemy na blogu w terminie do 6 grudnia do końca dnia – w Mikołajki;-)

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Literackie.