Konfitury jak ze snów – wyjątkowe smaki, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej.

Konfitury jak ze snów

Kto ma najlepsze przepisy na konfitury jak ze snów? Niestety nie ja ;-) a Joanna Sławińska z Wytwórni Towarów Niezwykłych. Towary Niezwykłe to najlepsze polskie konfitury i musztardy, jakie znam. Znakomite, przemyślane, czyste składy i wyjątkowe niecodzienne smaki, jakich próżno szukać gdzie indziej. Tworzone z sercem, z naturalnych składników, bez chodzenia na skróty. Nasz faworyt sprzed lat to niezwykła musztarda z calvadosem, a dziś słoik nr 1 to jagodowa konfitura z gorczycą. Zaraz za nią plasują się równie pyszne wiśnie z imbirem, z których niedawno ukręciłem doskonały kremowy wegański sorbet. Przepis znajdziesz poniżej. Konfitury Towarów Niezwykłych to wyraźnie widoczne i wyczuwalne w każdej porcji prawdziwe owoce, ale też jagodowe ogonki czy goździki w całości – jak w babcinych przetworach domowej roboty. To dbałość o szczegół, dzięki której każdy słoik równa się autentyczna eksplozja smaku.

Konfitury jak ze snów

Konfitury jak ze snów

Konfitury jak ze snów

Konfitury jak ze snów

Konfitury jak ze snów

Konfitury jak ze snów

Ciekawych tych i innych smaków konfitur oraz musztard odsyłam do sklepu internetowego Towarów Niezwykłych, a przy okazji zapraszam do fajnego konkursu :-)

Mamy do rozdania trzy zestawy produktów spod szyldu Towary Niezwykłe – po 6 sztuk każdy, zawartość laureaci wybiorą sobie sami. Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie, w komentarzu pod tym postem napisz, jak najbardziej lubisz jeść musztardę lub konfitury. Albo jedno i drugie. Pisz szczerze albo zmyślaj ;-) Pisz prozą albo wierszem. Kwieciście albo zwięźle. Spośród dodanych odpowiedzi wybierzemy i nagrodzimy trzy. Na wpisy czekamy do piątku 15 maja, wyniki –  we wtorek 19 maja.

Konfitury jak ze snów

Konfitury jak ze snów

Konfitury jak ze snów

Konfitury jak ze snów

Konfitury jak ze snów

W bonusie podrzucam przepis na rewelacyjny kremowy i wegański sorbet wiśniowy z dwóch składników. Jedyne, czego potrzebujesz, to wegańska śmietana kokosowa i słoik niezwykłych konfitur. W braku śmietany użyj mleka kokosowego.

Konfitury jak ze snów

Lody wiśniowe z imbirem – SKŁADNIKI na 6 gałek (2 porcje):

Lody wiśniowe z imbirem – PRZEPIS:

  1. Konfitury i śmietanę (lub mleko kokosowe) dodaj do kielicha blendera i zmiksuj na idealnie gładką masę.
  2. Przelej do miski i wstaw do lodówki na co najmniej godzinę.
  3. Schłodzoną masę przelej do maszynki do lodów i postępuj zgodnie z instrukcją. Ja używam małej, zgrabnej i poręcznej maszynki Zyle, w której łączny czas przygotowania lodów wynosi ok. 2 godziny (mieszanie + mrożenie).
  4. Lody podaj tak, jak chcesz – na przykład z owocami i świeżą miętą.

Konfitury jak ze snów

Konfitury jak ze snów

WYNIKI KONKURSU:

Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i dodane odpowiedzi! Lista laureatów przedstawia się następująco:

Paweł (komentarz z 10 maja)
Karolina (komentarz z 12 maja)
Ela (komentarz z 13 maja)

Gratulujemy! Skontaktujemy się z Wami emailowo.