Każda nacja ma swoje tradycyjne albo ulubione świąteczne wypieki. U nas królują makowce i pierniki; Włosi mają między innymi różne wersje Panettone.

WYNIKI KONKURSU:

Spośród 5 wytypowanych przeze mnie wpisów, ekipa API FOOD wybrała 2 laureatów. Babki Panettone otrzymują:

Pani Anna. R (wpis na blogu z 15 grudnia 2012 r.) – Panettone z gruszką i czekoladą, oraz
Pan Tomasz Kwiecień (wpis na facebooku z 13 grudnia 2012 r. ) – Panettone z grappą.

Dziękuję wszystkim za udział, a laureatom gratuluję :-)

***

Kilka tygodni temu firma API FOOD, tj. dystrybutor wysokiej jakości włoskich smakołyków, uruchomiła sklep internetowy, w którym można kupić między innymi pyszne makarony (np. takie), oliwy i oliwki, czekolady, wędliny, świąteczne włoskie ciasta Panettone i Pandoro, oraz szereg innych produktów.

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami bożonarodzeniowego ucztowania, wspólnie z API FOOD zapraszam do krótkiego, weekendowego konkursu. Czekają na Was ładnie zapakowane 2 duże włoskie babki drożdżowe  firmy Bonifanti, z nadzieniem – jedna Panettone to ciasto z czekoladą i gruszką, druga – z dodatkiem grappy.

Każdy, kto chętnie zobaczyłby któreś z wyżej wymienionych ciast na swoim świątecznym stole, powinien wykonać dwie proste czynności:

– po pierwsze, pod postem o konkursie na blogu lub facebooku Faceta i Kuchni dodać odpowiedź na pytanie, którą polską potrawę świąteczną zarekomendował(a)byś Włochowi – z krótkim uzasadnieniem, oraz

– po drugie, polubić API FOOD na facebooku; nie zaszkodzi też, jeśli udostępnicie post o konkursie w swoim profilu FB.

Spośród dodanych odpowiedzi wybierzemy dwie, których autorzy otrzymają nagrody (wysyłka z API FOOD). Dodając komentarz pod wpisem na blogu, nie przejmujcie się komunikatem o spamie. Żaden komentarz nie zginie i po zaaprobowaniu przeze mnie zostanie opublikowany na stronie. Jedna osoba może dodać jeden wpis.

Konkurs trwa w dniach 13-15 grudnia (od czwartku do soboty do końca dnia). W poniedziałek 17 grudnia br. opublikujemy dane dwóch osób, do których API FOOD wyśle ciasta. Z uwagi na to, że nagrody powinny trafić do laureatów przed 24 grudnia, na informacje o adresach do wysyłki będziemy czekać tylko 1 dzień – do wtorku 18 grudnia. Jeżeli wybrane przez nas osoby nie potwierdzą chęci odbioru nagród, 19 grudnia z samego rana wyłonimy nowych zwycięzców.

Dobrej zabawy!