Srebrna łyżka: krój, gotuj, wow!

„Srebrna łyżka: krój, gotuj, wow” to ilustrowana książka kucharska w formie komiksu.

Wypełnia ją 50 prostych przepisów na klasyczne dania kuchni włoskiej, pochodzące z liczącej sobie już kilka dziesięcioleci kulinarnej biblii pt. Il cucchiaio d’argento (Srebrna łyżka).

Silver spoon_03

Zawarte w książce przepisy przedstawione i zilustrowane zostały krok po kroku, w nietuzinkowym i nietypowym jak na książkę kucharską komiksowym stylu. Znajdziecie tam pomysły na przystawki, dania główne, przekąski i desery. Jest tu wszystko to, co typowe dla kuchni włoskiej, w tym m.in. caponata, risotto, panzanella, gnocchi, ravioli, sporo przepisów z wykorzystaniem ryb i mięs, makarony, zupy, sałatki, tarty, cantucci, semifreddo i tak dalej.

Silver spoon_04

Przepisy uzupełnia wstęp z podstawowymi informacjami o tym, czym tak naprawdę jest dla Włochów jedzenie i gotowanie, jak robić zakupy, jakie stosować techniki oraz jakich akcesoriów i składników używać, by z powodzeniem gotować w autentycznie włoskim stylu.

Komiksowa, rysunkowa formuła i swobodny, wyluzowany przekaz sprawiają, że to książka dla odbiorców w każdym wieku, która powinna szczególnie przypaść do gustu młodszym i starszym dzieciakom (tym z pozoru dorosłym też), a zwłaszcza tym, które instynktownie czują, że kuchnia to fajne, wyzwalające kreatywność miejsce:-)

Silver spoon_05

Srebrna łyżka: Krój, gotuj, wow!
103 strony
Wyd. Insignis 2015

Silver spoon_02

– KONKURS –

ZADANIE KONKURSOWE jest bardzo proste:

W komentarzu pod tym postem napisz, jaki jest Twój ulubiony przepis na danie kuchni włoskiej.

Spośród wszystkich dodanych odpowiedzi wybierzemy i nagrodzimy 3. Laureaci otrzymają po jednym egzemplarzu książki, o której mowa powyżej.

Dodając komentarz pod wpisem na blogu, nie przejmuj się komunikatem o spamie. Żaden komentarz nie zginie i po zaaprobowaniu przeze mnie zostanie opublikowany na stronie.

Konkurs trwa od dziś, tj. od 11 października do 18 października br. do północy.

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Insignis.

***

WYNIKI:

Dziękujemy wszystkim za udział i dodane odpowiedzi:-)

Książki otrzymują:

Agnes Chasz
Aga
Jola Bielonko

Gratulujemy, z laureatami skontaktujemy się emailowo.