Organiczna surowa gorzka czekolada z Ekwadoru. Od ziarna do tabliczki.

Tabliczki Pacari, tak samo jak nasze rodzime czekolady Raw Cocoa dowodzą, że surowa czekolada może być nie tylko równa zwykłej czekoladzie; może być od niej lepsza. Może być i jest czymś więcej niż tylko lepszej jakości czekoladową alternatywą dla tabliczek wytwarzanych metodą tradycyjną.

Pacari L_07

Surowa czekolada to wyższa forma czekolady. To wyjątkowy proces produkcji, jakość stosowanych składników, a przede wszystkim smak. Surowa czekolada to istota czekolady, a nie coś, co ma być jej zdrowszą, ale jednocześnie jakby ułomną alternatywą.

Taka czekolada to rzecz dla czekoholików z prawdziwego zdarzenia. Oni docenią pełnię aromatu i intensywność oraz wyrazistość smaku. Jej cierpkość i kwaskowatość, która niektórym może przeszkadzać. My takie czekolady lubimy, więc traktujemy tę cechę jak zaletę.

Tabliczki Pacari są nie tylko bardzo smaczne, ale też ładne. Wytwórca zadbał zarówno o prezencję samych opakowań, jak również ich zawartości. Przyjemnie jest rozpakować starannie wykonany kartonik, wewnątrz którego znajduje się 50-gramowa tabliczka w dopracowanym, miłym dla oka papierze ozdobnym. A wewnątrz to, co najważniejsze – rozsądnych rozmiarów porcja czekoladowej przyjemności.

Pacari L_03

Smak gorzkiej 85% Pacari jest klasyczny – jednoznacznie wytrawny, delikatnie słodki, kwaskowaty i lekko cierpki, z owocowymi nutami. Tabliczka jest dość delikatna, subtelnie kremowa. Bardzo przyjemna, choć nie zaznacza się w smakowej pamięci jakoś szczególnie. Do mózgu dociera komunikat, że czekolada jest gorzka, bardzo smaczna, wyrazista, nieźle wyważona, ale na tym koniec. Nie ma tu szoku w rodzaju tego, jakiego doświadczają kubki smakowe w kontakcie np. z Domori czy Akessonem. Pacari to niewątpliwie wysoka jakość, niewątpliwie świetny smak, ale brak tu tego czegoś, co by czeko-konsumentem wstrząsnęło.

Pacari L_06

To produkt dopracowany w szczegółach, który jednak nie przekracza czekoladowych granic, nie powoduje, że po spróbowaniu kawałka ma się ochotę uzupełnić zapasy tu i teraz, żeby za jakiś czas można było wrócić do tego doświadczenia. Kupić na pewno można, nawet warto, zwłaszcza, jeśli dotąd Pacari jeszcze się nie próbowało, ale bez nadmiernej presji.

Pacari L_08

Ocena: 80/100

Skład: organiczne ziarno kakaowca z Ekwadoru, organiczny cukier trzcinowy, organiczne masło kakaowe, lecytyna słonecznikowa. Nie zawiera soi. Bezglutenowa.
Zawartość kakao w czekoladzie: min. 85%

Cena: ok. 5,5 EUR
Waga: 50 g
Opakowanie: kartonik i papier ozdobny
Producent: Pacari, Equador

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!

Pacari L_04

Pacari L_02