• 700 g wiśni (waga bez pestek)
  • 500 g truskawek
  • 1 duża brzoskwinia
  • 3 duże brzoskwinie ufo
  • garść listków świeżej mięty

Smoothie z wiśni i brzoskwiń.

Smoothies to moja niezawodna polisa przeciw skutkom braku umiarkowania w zakupach. Tak właśnie. Od wiosny do jesieni za każdym razem, kiedy robię zakupy na targu pod Halą Mirowską, czyli co najmniej raz w tygodniu, tracę nad sobą kontrolę i kupuję tyle, że nasza dwójka nie jest w stanie tego wszystkiego przejeść. Część zakupów – do pewnego momentu (czyt. do osiągnięcia granicy wyporności stojących w piwnicy kilku zamrażarek) – można zamrażać. Jest dopiero lipiec, a ja już nie zliczę pudełek pełnych świeżo zamrożonych na później malin, jagód, jeżyn, porzeczek, bobu i tak dalej, w końcu jednak przychodzi moment, w którym sytuację może uratować wyłącznie blender.

2 kg owoców –> ok. 1,3 litra koktajlu

Mój blender ma tę zaletę, że można do niego upchnąć prawie 2 kg owoców, co przekłada się na co najmniej półtora dzbanka gotowego koktajlu. Wstawiony do lodówki na noc może stać się błyskawicznym gotowym śniadaniem jako po prostu smoothie albo baza owsianki czy smoothie bowl z dowolnymi dodatkami (orzechy, owoce suszone, chia, nasiona konopi, świeże owoce, etc.).

Tym razem do blendera trafiły wiśnie, truskawki, brzoskwinie i listki mięty. Jak zwykle, nie używam cukru ani żadnego innego słodzidła. Truskawki i brzoskwinie z natury są wystarczająco słodkie, dzięki czemu świetnie równoważą przyjemnie kwaskowaty smak wiśni. Taki koktajl doskonale pobudza do działania, orzeźwia i gasi pragnienie. Świetny pomysł na lato, nic tylko pić!

Polecam też kilka innych przepisów na hit-smoothies, które podbijają serce każdego, kto tylko ich spróbuje! :-)

Smoothie z wiśni i brzoskwiń

Smoothie z wiśni i brzoskwiń – PRZEPIS:

  1. Brzoskwinie umyj, wypestkuj i pokrój na kawałki. Wiśnie i truskawki umyj oraz – odpowiednio – wydryluj / usuń szypułki.
  2. Wrzuć owoce do blendera, dodaj listki mięty i zmiksuj na idealnie gładki mus (3 minuty).
  3. Podawaj od razu albo schłódź w lodówce.
  4. Smoothie idealnie się przechowuje, nie rozwarstwia się, a odstawione na noc do lodówki gęstnieje i przybiera postać musu, który można jeść łyżeczką.

Smoothie z wiśni i brzoskwiń