• W dowolnych proporcjach:
  • wiśnie
  • czereśnie
  • jagody
  • woda mineralna

Blender jest w FiK-owej kuchni w stałym użyciu przez okrągły rok, ponieważ to jedyny akceptowalny przeze mnie sposób przygotowywania napojów z dodatkiem owoców.

FiK nie kupuje żadnych owocowych jogurtów, kefirów, maślanek, soków etc. Ich składy już dawno temu przestały być akceptowalne.

Jeśli mam ochotę na napój z owocami, wszystko jedno – mleczny czy bezmleczny – w ruch zawsze idzie blender.

Jeszcze lepiej (i łatwiej) jest wtedy, kiedy do przyrządzenia koktajlu można wykorzystać blender Mix&Go (Russell Hobbs) dedykowany szczególnie tym, którzy – tak jak FiK – przywiązują wagę do tego, co jedzą i piją, a tym samym nie sięgają po byle jakie słodkie jogurty czy koktajle ze sklepowych półek.

Zaleta Mix&Go polega na tym, że wystarczy wrzucić do butelki ulubione składniki, zmiksować, a pojemnik z gotowym koktajlem zakręcić i zabrać ze sobą do pracy, na trening albo gdziekolwiek indziej. Szybko i sprawnie – nawet dla tych, którzy od poniedziałku do piątku żyją w nieustannym pośpiechu, a rano nie mają zbyt wiele czasu na śniadanie.

Mix&Go to fajny gadżet dla wszystkich sFiKsowanych na punkcie jakości jedzenia i kontrolowania składu produktów.

Smoothies 3 L_08

Garść szczegółów technicznych:

Smoothies 3 L_05

Blender miksuje owoce bez problemu, nawet wtedy, kiedy butelkę wypełnisz soczystymi owocami po same brzegi (bez dodatku wody). Nieco wody (albo np. świeżo wyciśniętego soku z owoców) warto jednak dolać – nawet już po miksowaniu – żeby napój nie był kremowy, a bardziej płynny i nadawał się do picia;-). Sprzęt pracuje umiarkowanie głośno, a co najważniejsze szybko – koktajl zrobisz dosłownie w kilkanaście sekund. Później tylko odkręcasz butelkę, zamieniasz zakrętkę z ostrzem na korek i gotowe.

Zestaw zawiera 2 butelki o pojemności 600 ml, dzięki czemu z zalet jednego zestawu Mix&Go mogą korzystać dwie osoby. Nakrętki są szczelne, pełne pojemniki można bez stresu nosić w torbie czy plecaku. Wszystkie elementy zestawu czyszczą się bardzo łatwo.

Smoothies 3 L_10

Smoothies 3 L_02

Blender jest funkcjonalny, tani (150 zł), wygląda nieźle i sprawdza się bardzo dobrze. Jest w ciągłym użyciu, korzystamy z niego praktycznie codziennie – 600 ml koktajlu (czyli jedna butelka) to dwie konkretne porcje napoju – zdrowego i słodkiego, a jednocześnie wolnego od cukru i sztucznych dodatków. Często brakowało nam w pracy blendera – a Mix&Go dobrze wypełnia tę lukę.

Poniżej dwa pomysły na szybkie i lekkie owocowe koktajle (jak zwykle u FiKa – bez cukru), doskonałe na lato:

1. Wiśnie i czereśnie (wydrylowane) w proporcjach pół na pół + ok. 100 ml niegazowanej wody mineralnej

Smoothies 3 L_01

Smoothies 3 L_03

2. Jagody i wiśnie (uprzednio wydrylowane) w proporcjach pół na pół + ok. 150 ml niegazowanej wody mineralnej

Smoothies 3 L_04

Smoothies 3 L_09

Jeśli chodzi o koktajle przygotowywane na bazie jogurtu, kefiru czy maślanki, owoców warto dodać mniej (max. do połowy pojemności butelki), pozostałą część uzupełniając płynem. W przeciwnym razie koktajl wychodzi na tyle gęsty, że bardziej niż do picia nadaje się do jedzenia łyżką. Przykładowo, zestaw morele + śliwki + jogurt naturalny w proporcji 150 ml jogurtu i owoce do pełna butelki nie bardzo chciał dać się przelać do szklanki.

Tegoroczne owoce są tak słodkie i soczyste, że cukier czy inne słodziki nie są do niczego potrzebne. Jeśli jednak jesteś innego zdania – możesz dodać cukier, miód, etc.

Smoothies 3 L_07

Smoothies 3 L_06