StayYoung Chlorella 16 superfoods – surowa czekolada z Estonii.

Czekolada pełna superfoods, czyli najlepsza recepta na młodość :-)

StayYoung to marka czekolad rzemieślniczo wyrabianych w Tallinie, w Estonii. Organicznych, wytwarzanych ze składników posiadających certyfikat ekologiczny i wypakowanych superfoods. Istnieje od niedawna, wystartowała w 2016 roku. Tabliczki StayYoung – jako jedyne na świecie – zawierają w każdej sztuce od 10 do 29 rozmaitych superfoods z różnych regionów świata.

Za StayYoung stoi Horre Saluste – kiedyś chorowite i słabowite dziecko, którego rodzice długo nie chcieli zrozumieć, że przyczyną kiepskiej formy i marnego zdrowia jest niewłaściwa dieta. Dziś – świadomy weganin z wieloletnim stażem, który sam metodą prób i błędów odkrył, jaka żywność mu nie sprzyja, a przede wszystkim co jeść, by po prostu lepiej się czuć.

Wyroby StayYoung to z jednej strony rezultat poszukiwań dobrych produktów, będących źródłem wartościowych składników odżywczych, a z drugiej efekt pasji i miłości do czekolady. No bo kto JEJ nie kocha? ;-)

StayYoung

StayYoung

Tabliczki StayYoung wyrabiane, formowane i pakowane są ręcznie w manufakturze w Tallinie. Kakao rozcierane i konszowane jest na zimno, w temperaturze nie wyższej niż 45 stopni. Dzięki konszowaniu w niskiej temperaturze kakao nie traci właściwości antyoksydacyjnych ani zawartych w nim makro- i mikroelementów.

Słodzidłem jest cukier z kwiatu palmy kokosowej – taki sam, jak ten dodawany do znanych wszystkim polskich słodyczy z surowego kakao Cocoa czy np. do fińskich Goodio. StayYoung mają czysty skład, nie zawierają żadnych sztucznych dodatków w rodzaju barwników czy konserwantów.

Struktura czekolad jest inna niż w klasycznie konszowanych tabliczkach – bardziej ziarnista i krucha, z wyraźnie wyczuwalnymi, a nawet widocznymi drobinkami dodanych superfoods (ziaren, owoców, orzechów, przypraw, etc.).

Czekolada jest zaskakująco wytrawna, jak na 53% kakao, co znaczy, że dosłodzono ją z umiarem. Na szczęście. Tak wyważone pod względem słodyczy czekolady o zawartości kakao prawie jak w mlecznych tabliczkach nie zdarzają się często. Cukier w nadmiernej ilości zabije smak nawet najlepszego kakao, ale tu nie ma tego problemu. StayYoung smakuje świetnie.

Tabliczki są małe – 44 g, na jeden raz dla 2 ludzików, jak znalazł do czarnej kawy. Produkt jest organiczny, wegański, bez soi, bez laktozy i bezglutenowy.

StayYoung 16 superfoods

StayYoung 16 superfoods

Opakowanie: kartonik i folia
Waga: 44 g
Skład: surowe kakao, masło kakaowe, cukier z kwiatów palmy kokosowej, sproszkowane pestki moreli, korzeń macy, chlorella, spirulina, lucuma, mesquite, wanilia, morwa, jagody goji, jagody inkaskie, nerkowce, baobab, cynamon, czarny pieprz, sól himalajska + PASJA I MIŁOŚĆ DO CZEKOLADY ekipy StayYoung Chocolate :-)
Zawartość kakao: 53%. Wszystkie składniki są certyfikowane jako organiczne.
Producent: Stay Young, Tallin, Estonia.
Cena: 5 EUR
Do kupienia: na lotnisku w Tallinie.

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów!

StayYoung