Epicus troophlicus dactylicus – epickie trufle z daktyli.

Epicus troophlicus dactylicus, czyli epickie trufle z daktyli to przepis inspirowany albumem Candlemass Epicus Doomicus Metallicus ;-)

Najlepsze słodycze to takie, które szybko i łatwo można zrobić w domu. Jeszcze lepiej, gdy wystarczy do tego minimalna ilość składników. Bazę trufli stanowią tylko dwa: daktyle i wiórki kokosowe. Właściwie można na tym poprzestać, ale trufle będą jeśli smaczniejsze, jeśli zrobisz je z orzechami i obtoczysz w posypce.

Orzechy pecan możesz zastąpić orzechami włoskimi, brazylijskimi albo migdałami.

Trufle możesz obtoczyć w kakao (najlepiej w surowym, ponieważ jest najzdrowsze i zawiera najwięcej antyoksydantów), w dowolnym pudrze owocowym lub np. w drobno posiekanych orzechach (świetnie sprawdzają się np. pistacje). Możesz skorzystać z jednego z moich przepisów na puder owocowy albo użyć gotowego. Przed zakupem zwróć uwagę na skład – dobry puder owocowy powinien składać się w 100% z owoców. Nie powinien zawierać cukru ani żadnych innych dodatków, barwników, konserwantów, etc.

Trufle z daktyli

Trufle z daktyli z orzechami – SKŁADNIKI:

 • 400 g świeżych daktyli (Medjool)
 • 1 + 1/4 szklanki wiórków kokosowych
 • 52 orzechy pekan (połówki)
 • surowe kakao lub inna posypka do obtaczania

Trufle z daktyli z orzechami – PRZEPIS na 26 sztuk:

 1. Daktyle Medjool wypestkuj, porwij na cząstki i wrzuć do miski.
 2. Wiórki kokosowe wsyp do miski z daktylami i zagniataj jak ciasto do momentu, aż składniki w pełni się połączą (zajmie to max. 3-5 minut).
 3. Odstaw ciasto daktylowe na pół godziny (w misce, pod przykryciem).
 4. Formuj małe kulki (trufle) wokół dwóch złączonych połówek orzecha pecan i odkładaj je kolejno na duży talerz.
 5. Wsyp kakao do miski i obtaczaj kolejno trufle w pudrze. Gotowe odkładaj na talerz. Staraj się, by trufle nie stykały się ze sobą.
 6. Gotowe trufle możesz podawać od razu. Schłodzone w lodówce twardnieją i stają się bardziej zwarte – jak trufle czekoladowe.
 7. Możesz przechowywać je w lodówce do 7 dni (sprawdzone), a może nawet dłużej.

Sprawdź też:

Inne pomysły na zdrowe desery z daktyli

Trufle z daktyli

Trufle z daktyli

Trufle z daktyli