Jeszcze jedna gorzka tabliczka Amatller. Równie dobra i równie ładna, co poprzednie.

Tytułem przypomnienia: Amatller to jedna z najstarszych czekoladowych marek z hiszpańskim rodowodem. Jej tradycje sięgają roku 1797, kiedy to rodzina Amatller rozpoczęła swą przygodę z czekoladowym biznesem, otwierając małą manufakturę w okolicach Barcelony.

Gdyby nie inny znany czekoladowy brand – Simon Coll – dziś Amatllera mogłoby już nie być. W latach ’70 ubiegłego wieku Simon Coll uchronił Amatllera przed upadłością, przejmując firmę z jednoczesnym zachowaniem marki. W ten sposób, mimo zmiany właściciela, Amatller nie zniknął z rynku i wciąż oferuje wysokiej jakości czekolady warte swojej ceny.

Amatller Ghana L_02

Jedną z cech charakterystycznych tabliczek z logo Amatller są ich etykiety, projektowane przez tak znane postaci jak Alfons Mucha, Panagos czy Vicente Segrelles.

Tabliczka, której dotyczy dzisiejszy wpis, opakowana została w kartonik ozdobiony grafiką autorstwa Muchy.

Amatller Ghana L_03

Gorzka, 85-procentowa Ghana to większy odpowiednik małego 85% Ekwadoru, o którym pisałem TUTAJ. Skład jest równie dobry (tylko kakao i cukier) co w tabliczce opisanej poprzednio, czekolada jest wolna od zbędnych dodatków i bezglutenowa. A smak? Ekwador smakował bardzo dobrze, ale Ghana… chyba przemówiła do nas jeszcze bardziej, choć najlepiej byłoby przeprowadzić jednoczesną degustację obydwu i dopiero wówczas orzec, która jest smaczniejsza. Tak czy owak, najlepiej, jeśli każdy sprawdzi to na własnym podniebieniu. Ghana smakuje doskonale – jest wytrawna, idealnie wyważona, a jej lekka przyjemna goryczka łagodnie przełamana została delikatną i zupełnie nienachalną słodyczą dodanego do kakao cukru.

Amatller Ghana L_04

Gorzkie Amatllery o wysokiej zawartości kakao trzymają poziom z definicji. Estetyka opakowań to jedno – jest dobrym wstępem do tego, co najlepsze – a to znajdziecie w środku. Czekolady dwuskładnikowe to drugi stopień wtajemniczenia; pierwszym są bezcukrowe „setki”, ale nie każdy gotów jest na tak ekstremalne doznania. Kto nie jest, może zacząć od takich jak ta, umiarkowanie dosładzanych tabliczek.

Warto kupić!

Ocena: 97/100

Skład: masa kakaowa, cukier
Opakowanie: zadrukowana folia i kartonik
Waga: 70 g / sztuka
Cena: ok. 13 PLN
Producent: Chocolates Simon Coll S.A. | Hiszpania, Barcelona

PRODUKT BEZGLUTENOWY

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!

Amatller Ghana L_05