Artisans du Monde: organiczna gorzka czekolada 85%.

Artisans du Monde to pierwsza we Francji sieć ok. 200 specjalistycznych butików oferujących produkty z różnych rejonów świata (nie tylko spożywcze, choć te przede wszystkim) wytwarzane z poszanowaniem reguł sprawiedliwego handlu. Sieć prowadzi także działalność edukacyjną, propaguje odpowiedzialną konsumpcję i wspiera idee fair trade i zrównoważonego rozwoju.

Chocolat Artisans du Monde L_04

Czekolady Artisans du Monde powstają z kakao dostarczanego z Boliwii przez El Ceibo i pozyskiwanego zgodnie z regułami fair trade (sprawiedliwy handel). El Ceibo to zrzeszenie producenckie boliwijskich rolników, istniejące od lat ’70 ubiegłego stulecia. Na tropikalnych terenach Alto Beni następują kolejno uprawa, zbiory, suszenie i przetwarzanie organicznego niealkalizowanego (surowego) kakao, którego sprzedaż od lat stanowi podstawę utrzymania tubylców.

Chocolat Artisans du Monde L_05

Gorzka czekolada spod szyldu Artisans du Monde to klasyczna, wyrazista i intensywna w smaku tabliczka. Aksamitna, delikatna, z mocnymi nutami kakao, a jednocześnie bez częstej w produktach z prażonego kakao goryczki. Nie zawiera żadnych dodatków smakowych, a dodany w miarę oszczędnie cukier nie przytłumia smaku czystego, surowego kakao. Wszyscy ci, dla których liczy się ilość czekolady w czekoladzie na pewno docenią ten produkt. Warto kupić, warto zjeść :-)

Chocolat Artisans du Monde L_03

Czekoladę kupiliśmy w jednym z miasteczek Normandii, ale nie trzeba jechać aż tam :-) Większość produktów Artisans du Monde można kupić również w sklepie internetowym. Jeśli chodzi o czekolady, najlepsze – z naszego punktu widzenia – są wszystkie wysokogorzkie z logo Artisans; żadnych mlecznych jak zwykle nie próbowaliśmy.

Skład: kakao i masło kakaowe z El Ceibo, cukier trzcinowy muscovado z Filipin i Paragwaju. Wszystkie składniki są pochodzenia organicznego. Bez lecytyny sojowej i innych śmieci.
Waga: 100 g
Zawartość kakao: nie mniej niż 85%
Alergeny: czekolada może zawierać śladowe ilości mleka, orzechów laskowych, migdałów i orzeszków ziemnych.

Czekolada jest bezglutenowa.

Cena: 4 EUR (w sklepie stacjonarnym)

Gdzie kupić: Francja i online –> Artisans du Monde

Chocolat Artisans du Monde L_02