DIVUS Trei Mândre 2022.

DIVUS Trei Mândre 2022

Mołdawski DIVUS z regionu Codru to mała prężna rodzinna winiarnia, o której więcej przeczytasz w tym wpisie. Na 12 ha winnic DIVUS uprawia zarówno odmiany międzynarodowe (Riesling, Cabernet Sauvignon, Malbec, Merlot, Saperavi), jak i endemiczne (Rara Neagră, Viorica, Floricica i Fetească Regală). O ich znakomitym Rieslingu jakiś czas temu pisaliśmy tutaj, a dziś o świeżym jak wiosenna mżawka Trei Mândre.

Trei Mândre to super aromatyczny blend trzech rdzennych mołdawskich odmian: Viorica, Floricica i Fetească Regală. Bujny kwiatowy nos wybucha aromatem letniej łąki, dzikich ziół, słodkich kwiatów akacji i miodu lipowego. W tle nuty cytrusów, ananasa i żółtej brzoskwini. Na podniebieniu okrągłe, świeże i soczyste, o dobrej kwasowości, z przyjemnie orzeźwiającym cytrusowo-ziołowym posmakiem. Bardzo fajne wino na nadchodzące cieplejsze dni, które świetnie sprawdzi się również jako dopełnienie świątecznie niespiesznego wielkanocnego śniadania; nawet folkowa etykieta idealnie wpisuje się w wiosenny klimat.

Nazwa: DIVUS Trei Mândre 2022
Kraj: Mołdawia

Region: Codru IGP
Rodzaj: białe, wytrawne
Szczepy: blend Viorica, Floricica, Fetească Regală
Moc: 12,5%
Edycja limitowana: 2800 butelek
Wino otrzymane do degustacji od importera

Teraz wszystkie wina DIVUS i inne butelki kupisz online i stacjonarnie w Winnicach Mołdawii z 15% rabatem. Kod rabatowy na Wielkanoc to SPRING15. Rabat działa od teraz do 31 marca 2024. 

Uwaga: kod zniżkowy nie obejmuje win w promocji (przecenionych).

DIVUS Trei Mândre 2022

DIVUS Trei Mândre 2022

DIVUS Trei Mândre 2022