DIVUS Riesling 2022 Sur Lie.

DIVUS Riesling 2022 Sur Lie

Mołdawski DIVUS z regionu Codru to mała prężna rodzinna winiarnia, która dzięki wysokiej jakości swych win szybko zyskała solidną pozycję na winiarskim (nie tylko lokalnym) rynku. DIVUS znajduje się we wsi Vorniceni, w powiecie Străseni, około 35 km na północ od Kiszyniowa. Miejsce, w którym obecnie powstają te świetne wina, narodziło się na gruzach sowieckiej przetwórni owoców i fabryki tanich win. Więcej o producencie przeczytasz w tym wpisie. Dziś na 12 ha winnic DIVUS uprawia zarówno odmiany endemiczne (Rara Neagră, Viorica, Floricica, Fetească Regală), jak i międzynarodowe (Riesling, Cabernet Sauvignon, Malbec, Merlot, Saperavi). Zaczynamy od Rieslinga.

Riesling DIVUS wyprodukowany z gron z co najmniej 20-letnich krzewów dojrzewał sur lie (na drobnym osadzie drożdżowym) przez 8 miesięcy. W rezultacie powstało wspaniałe aromatyczne wino, bogate i treściwe, o idealnej równowadze między elegancką gładkością a orzeźwiającą żywą kwasowością. Otwiera się aromatami cytrusów, kwitnącej pomarańczy, chrupkiego jabłka, dojrzałej gruszki, słodkich kwiatów jaśminu i palonego masła. Dojrzewanie sur lie dało bogatszą, nieco oleistą teksturę, tworząc złożone, skoncentrowane, eleganckie wino z trwałą końcówką. Niesamowita ekspresja i świetna kwasowość, rewelacja. Riesling stworzony do picia solo.

Nazwa: DIVUS Riesling 2022 Sur Lie
Kraj: Mołdawia
Region: Codru IGP
Rodzaj: białe, wytrawne
Szczep: 100% Riesling
Moc: 12,6%
Limitowana edycja 3700 butelek
Wino otrzymane do degustacji od importera

Teraz wszystkie wina DIVUS i inne butelki dostępne online i stacjonarnie w Winnicach Mołdawii w Warszawie kupisz z 15% rabatem. Kod rabatowy na Wielkanoc to SPRING15. Rabat działa od teraz do 31-03-2024. Uwaga: kod zniżkowy nie obejmuje win w promocji (przecenionych).

DIVUS Riesling 2022 Sur Lie

DIVUS Riesling 2022 Sur Lie

DIVUS Riesling 2022 Sur Lie