DIVUS Cabernet Sauvignon.

DIVUS Cabernet Sauvignon 2019

Mołdawski mikro producent DIVUS z regionu Codru działa na pełnych obrotach dopiero od kilku lat, a już – dzięki wysokiej jakości produkowanych win – zdobył uznanie na winiarskim rynku. Crama DIVUS znajduje się we wsi Vorniceni, w powiecie Străseni, około 35 km na północ od stolicy Mołdawii, Kiszyniowa. Miejsce, w którym obecnie powstają świetne wina spod szyldu DIVUS, narodziło się na gruzach sowieckiej przetwórni owoców i fabryki tanich win. Reżim ZSRR odcisnął na niej swoje piętno na tyle wyraziście, że fabrycznych zabudowań nie udało się zachować. Z uwagi na to, że ruiny przetwórni nie nadawały się nawet do remontu, w 2017 rozpoczęto odbudowę hali, w której od 2020 roku DIVUS produkuje wina. Vorniceni leży w sercu największego mołdawskiego obszaru leśnego, Codru, od którego nazwę wziął region winiarski w centralnej Mołdawii – IGP Codru.

DIVUS Cabernet Sauvignon 2019 dojrzewał 12 miesięcy w amerykańskim dębie. Aromat jest bogaty, intensywny i złożony. W nosie nuty dojrzałej wiśni, wędzonej śliwki i ciemnej czekolady podbitej wanilią. W smaku wyraziste i sprężyste, na pierwszym planie nuty leśnych jagód i przypraw, w tle dymne suszone owoce i gorzkie kakao. Mocna struktura z dojrzałymi wygładzonymi taninami, kwasowość w punkt i przyjemnie długi finisz. Pełne, bardzo dobrze zrównoważone wino, wspaniałe zarówno solo, jak i zestawione z dobrym długo dojrzewającym serem (karmelowy w smaku ser Luis Trenker aż prosi się o wine & dine). 

Wina DIVUS w Polsce kupisz TUTAJ – stacjonarnie lub online z dostawą do domu. Sklep i wine bar działają od ponad 10 lat, specjalizują się w dystrybucji win z Mołdawii, Rumunii i Gruzji. Znajdziesz tu sporo butelek w krótkich seriach z małych butikowych winnic, takich jak ta.

Jeżeli wolisz białe szczepy, spróbuj pysznego mołdawskiego Rieslinga Sur Lie od tego samego producenta.

Nazwa: DIVUS Cabernet Sauvignon 2019
Kraj: Mołdawia
Region: Codru IGP
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Szczep: 100% Cabernet Sauvignon
Moc: 13,6%
Wino otrzymane do degustacji od producenta

DIVUS Cabernet Sauvignon 2019

DIVUS Cabernet Sauvignon 2019

DIVUS Cabernet Sauvignon 2019

DIVUS Cabernet Sauvignon 2019