Rafael Asenjo Arranz +Ra Coupage.

Rafael Asenjo Arranz +Ra Coupage 2014 + 2015

Rafael Asenjo Arranz +Ra Coupage 2014 + 2015

Hiszpański region Ribera del Duero położony w północnej części Castilla y León to kraina win czerwonych. Króluje tu Tempranillo, które pokrywa około 95% upraw, a Rafael Asenjo Arranz – wyposażony w niezawodny instynkt mistrz łączenia najlepszych beczek i roczników, dobrze znany miłośnikom tego szczepu – podąża własną ścieżką. Jego znakiem rozpoznawczym są wina z etykietą CVC (Coupage Varias Cosechas/Cuvée z różnych roczników – inspirowane Bodega Vega Sicilia). To stara regionalna tradycja, wedle której miesza się różne roczniki, by uzyskać jak najlepszy rezultat. W +Ra Coupage 2014+2015 Rafa połączył dwa udane roczniki czystego Tempranillo, tworząc znakomite, mocarne i super aromatyczne cuvée. 

Rafael Asenjo pochodzi z winiarskiego miasteczka Manzanillo, nieopodal Peñafiel. Jest właścicielem 7 ha winnic w okolicach Manzanillo (gmina Pesquera de Duero w prowincji Valladolid), pokrytych winoroślami w wieku od 10 do 40 lat. Parcele leżą na wysokim płaskowyżu (około 800 m npm), na gliniastych glebach wapiennych i podlegają wpływom klimatu kontynentalnego. Uprawy prowadzone są z poszanowaniem natury i zrównoważonego rolnictwa.

Rafael Asenjo Arranz +Ra Coupage to mieszanka starannie wyselekcjonowanych gron z dwóch roczników Tempranillo (2014+2015). Dojrzewanie przez 26 miesięcy w nowych barriques z francuskiego dębu i kolejnych 5 lat w butelce, niefiltrowane przed butelkowaniem. Wino o barwie ciemnego rubinu i bardzo wyrazistym profilu. W nosie piękna ekspresja i bogactwo złożonych aromatów dojrzałych jagód, wiśni, lukrecji z nieco ziemistą nutą, dzikiego tymianku, ciemno palonej kawy i czekolady. Podniebienie bardzo intensywne, skoncentrowane, wyraziste, pikantne i soczyste, ze sporą dozą świeżości, świetnie zrównoważone. Wypolerowane taniny i idealna kwasowość, bardzo długi i trwały finisz. Jest głębia, moc i klasa! Pyszne wino, znakomite solo. Sprawdzi się doskonale również do wyrazistych, pikantnych, mocnych w smaku potraw.

Nazwa: Rafael Asenjo Arranz +Ra Coupage 2014+2015
Kraj: Hiszpania
Region: DO Ribera del Duero
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Szczep: 100% Tempranillo, kupaż dwóch roczników 2014+2015
Moc: 15%
Wino kupiliśmy w Belgii

Rafael Asenjo Arranz +Ra Coupage 2014 + 2015

Rafael Asenjo Arranz +Ra Coupage 2014 + 2015

Rafael Asenjo Arranz +Ra Coupage 2014 + 2015