DIVUS Rara Neagră.

DIVUS Rara Neagră 2022

Mołdawski mikro producent DIVUS z regionu Codru działa na pełnych obrotach dopiero od kilku lat, a już – dzięki wysokiej jakości produkowanych win – zyskał renomę na winiarskim rynku. Crama DIVUS znajduje się we wsi Vorniceni, w powiecie Străseni, około 35 km na północ od Kiszyniowa. Miejsce, w którym obecnie powstają wina spod szyldu DIVUS, narodziło się na gruzach sowieckiej przetwórni owoców i fabryki tanich win. Vorniceni leży w sercu największego mołdawskiego obszaru leśnego, Codru, od którego wziął nazwę region winiarski w centralnej Mołdawii – IGP Codru.

Mołdawska Rara Neagră, w Rumunii znana również jako Băbească Neagră to stara autochtoniczna odmiana winorośli, która daje eteryczne, bardzo aromatyczne, lekko lub średnio treściwe wina, z ładnie wygładzonymi taninami i fajną kwasowością. Lekka struktura, owocowość i subtelna elegancja Rara Neagră sprawiają, że odmiana ta bywa nazywana – nie bez racji – mołdawskim Pinot Noir.

Północna (IGP Codru) Rara Neagră 2022 w interpretacji DIVUS to wino całkiem odmienne od opisywanych tu jakiś czas temu dwóch innych mołdawskich odsłon tego samego szczepu (zobacz: Equinox Rara Neagră 2019 z regionu Stefan Vodă oraz Fautor Rara Neagră 2019 z regionu Valul lui Traian). DIVUS Rara Neagră to jasna klaretowa czerwień o barwie i aromacie domowego soku z truskawek i czerwonej porzeczki. Smak tego wina to pełnia lata w najczystszej postaci. Dojrzałe porzeczki, truskawki, maliny, poziomki. Moc czerwonych owoców, rześkość, lekkie aksamitne taniny i przyjemna kwasowość. DIVUS Rara Neagră, choć formalnie wytrawna, powstała po to, by z wdziękiem osładzać nam lato.

Nazwa: DIVUS Rara Neagră 2022
Kraj: Mołdawia
Region: Codru IGP
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Szczep: 100% Rara Neagră
Moc: 13,6%
Edycja limitowana: 1200 butelek

Teraz wszystkie wina DIVUS i inne butelki dostępne online i stacjonarnie w Winnicach Mołdawii w Warszawie kupisz z 15% rabatem. Kod rabatowy na Wielkanoc to SPRING15. Rabat działa od teraz do 31-03-2024. Uwaga: kod zniżkowy nie obejmuje win w promocji (przecenionych).

DIVUS Rara Neagră 2022

DIVUS Rara Neagră 2022

Winnice Mołdawii