O drugiej czekoladzie z serii francuskich organicznych tabliczek KAOKA – tym razem z malinami.

Organiczna czekolada KAOKA z malinami (55% kakao) to 100-gramowa, płaska tabliczka, podzielona na 10 sporych kostek. Spodnia warstwa i wnętrze czekolady upstrzone są kolorowymi drobinkami suszonych malin.

Aromat jest wyraźnie owocowy, lekko słodkawy, orzeźwiający, bardzo przyjemny. Struktura tabliczki jest dość zwarta, ale czekolada jest zaskakująco kremowa i delikatna. Słodycz została dobrze wyważona – czekolada jest zauważalnie słodsza od recenzowanej wcześniej gorzkiej 70% (RECENZJA), ale nie przesłodzona. Poza tym, w smaku owoce wysunięte są zdecydowanie na pierwszy plan. Kwaskowato-słodkie maliny dominują, nadają całości przyjemnego malinowego posmaku.

Maliny mają postać barwnych, nasyconych czerwienią okruszków. Są słodkie, a zarazem lekko kwaśne, jak na maliny przystało. Wprowadzają fajną, kontrastową chrupkość, dobrze przełamują delikatność i kremowość czekolady. Na ilość owoców nie można narzekać – z etykiety wynika, że stanowią one 3% zawartości czekolady, ale tabliczka jest ich dosłownie pełna, maliny są równomiernie rozprowadzone po całej tafli i dzięki temu obecne w każdym kęsie. Owoce są pyszne, smakują naturalnie, nie czuć w nich w ogóle tego paskudnego sztucznego posmaku, o który nietrudno w słodyczach z dodatkiem malin czy wiśni. Szczerze mówiąc, to jest powód, dla którego czekolad malinowych i wiśniowych staram się unikać; tym razem jednak obawy okazały się nieuzasadnione. Kaoka z malinami to bardzo dobra, godna polecenia owocowa czekolada – dość wytrawna, z kawałkami bardzo smacznych, suszonych malin. Nie dopadną Was tu imitujące smak owoców sztuczne aromaty ani barwione, niby owocowe nadzienie.

Ocena: 84/100

Waga: 100 g, tabliczka podzielona na 10 dużych kostek
Opakowanie: folia i kartonik
Skład: organiczna miazga kakaowa, organiczny cukier trzcinowy, organiczny tłuszcz kakaowy, organiczne maliny (3%), emulgator – lecytyna słonecznikowa, organiczny ekstrakt wanilii. Zawartość kakao: min. 55%

Producent: KAOKA
Dystrybutor w PL: DeCare
Cena: ok. 14-15 zł

Produkt organiczny, certyfikowany jako BIO i EQUITABLE, wytwarzany z ziaren kakao pochodzących z Ameryki Południowej, Afryki i Australii.

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!