• 100 g rukoli
 • 300-500 g świeżego arbuza jak najlepszej jakości
 • 200 g autentycznej fety (grecki miękki ser)
 • świeża mięta marokańska
 • oliwa extra vergine
 • świeżo zmielony lub młotkowany czarny pieprz

Sałatka z arbuza i fety.

Sałatka z arbuza i fety

To bardzo prosta sałatka, która nie wymaga właściwie żadnych specjalnych zabiegów. Może poza jednym – postaraj się o składniki jak najlepszej jakości: autentyczną grecką fetę, której smaku nie da się pomylić z żadnym innym serem (polecam na przykład fetę ze straganu z greckim jedzeniem, który znajdziesz pod Halą Mirowską) i soczysty pełen smaku arbuz – pod Halą Mirowską jest jeden stragan, na którym można kupić doskonałe arbuzy z Węgier.

Ser i owoce

Ser rewelacyjnie łączy się z owocami (właściwie każdymi, co znajduje odzwierciedlenie w innych opublikowanych na tym blogu przepisach*), a im wyraźniejszy kontrast pomiędzy smakami, tym ciekawszy rezultat. Tak właśnie jest w przypadku słodkiego arbuza oraz słonawej fety.

Pan Arbuz od pierwszej chwili zapałał uczuciem do Pani Fety, a dla towarzystwa dodałem im jeszcze porcję rukoli; pewnie dlatego, że jestem od niej uzależniony i gdybym tylko mógł, dodawałbym ją do wszystkiego. Tak samo jak szpinak, roszponkę, liście amarantusa i inne zieleniny :-) Tak czy owak, kompozycja arbuz-feta-rukola świetnie zdaje egzamin. Całość uzupełniają aromatyczne listki mięty marokańskiej.

Robię tę sałatkę przez całe lato – sprawdza się idealnie zarówno jako szybkie śniadanie, jeszcze szybszy lunch, jak i lekka kolacja. Najlepiej we dwoje :-)

Sałatka z arbuza i fety

Sałatka z arbuza i fety

Sałatka z arbuza i fety – PRZEPIS:

 1. Umytą i osuszoną rukolę wrzuć do miski.
 2. Usuń pestki i skórę z arbuza. Pokrój go w kostkę.
 3. Dodaj kawałki arbuza do rukoli i przemieszaj składniki.
 4. Na wierzchu rozsyp połamaną na kawałki lub pokruszoną fetę.
 5. Dodaj listki świeżej mięty (u mnie: marokańska).
 6. Sałatkę skrop oliwą extra vergine i posyp świeżo zmielonym czarnym pieprzem.

Smacznego!

*Sprawdź też m.in.:

Do zobaczenia na facebooku lub instagramie.