- kawałek sera korycińskiego (tu: z czarnuszką)
- 2 świeże figi (lub więcej)
- oliwa z pomarańczą (Masrojana)
- kilka listków tajskiej bazylii
Przystawka z sera i świeżych fig z dodatkiem aromatycznej oliwy.
Uwielbiam ser koryciński. To jeden z moich ulubionych polskich serów – nadaje się do szeregu zastosowań w kuchni. Za sprawą jędrnej konsystencji świetnie sprawdza się między innymi jako składnik tego typu małych przystawek. W tym przypadku ze świeżą figą, która zawsze dobrze komponuje się z serami.
Jeśli nie dysponujesz oliwą z pomarańczą, użyj klasycznej.
PRZEPIS:
1. Pokrój ser na plastry.
2. Na każdym plastrze sera ułóż plasterek figi oraz listek bazylii.
3. Skrop całość oliwą extra vergine.
Smacznego!










FiK --> JEDZENIE. PICIE. PODRÓŻE. Życie nie jest głupią dekoracją na stoliczku nicości. Z życia trzeba korzystać! ZaFiKsuj się! 








Najlepszy polski ser!!!
Super, szkoda że już nie ma fig
Bezchlebowe kanapeczki:)
Świetne zestawienie smaków, z chęcią skorzystam z Twojego pomysłu
Bardzo lubię takie przystawki
Pycha
Hej, gdzie kupujesz korycińskie?
W Warszawie, pod Halą Mirowską
Super pomysł – polski ser kreatywnie:D
Fajne
Pewnie głupie pytanie ale figi można jeść ze skórka ?
Nie ma głupich pytań:-) Tak, figi je się ze skórką, ale jeśli figa jest kiepskiej jakości (niedojrzała albo stara, wysuszona, etc.) zarówno skórka, jak i miąższ mogą być mało smaczne. Tak czy owak, co do zasady fig nie obiera się ze skórki.
Pomysłowa przystawka – polskie i egzotyczne smaki, a do tego jakie szybkie