Test herbat organicznych i kawy jęczmiennej ze sklepu Gillian McKeith.

Nie wiem, jak Wy, ale ja należę do tych, którzy czują się nieswojo, jeśli nie mają w domowym zapasie co najmniej kilkunastu, a najlepiej większej ilości różnych herbat (szczególnie liściastych, przede wszystkim zielonych i czarnych – w możliwie szerokim wyborze). Francuzi piją herbatę tylko wtedy, gdy poczują się chorzy. Ja byłbym chory, gdybym musiał do tego stopnia ograniczyć z nią kontakt ;-)

Herbata Pau D’Arco (Lapacho)

Herbata Pau D’Arco to rzecz wskazana dla osób po kuracjach antybiotykowych (cierpiących np. na drożdżycę, z której rozpoznaniem interniści miewają problemy). Posiada właściwości antywirusowe i antygrzybicze; ma wzmacniać system immunologiczny.

Pau D’Arco pozyskiwana jest z wewnętrznej części kory lub miazgi drzewa (różowego Lapacho, zwanego drzewem życia) rosnącego w amazońskich lasach deszczowych Ameryki Południowej. W Brazylii jego nazwa to Drzewo życia. Herbata ta może występować pod kilkoma innymi nazwami, m.in. jako Lapacho, Ipe Roxo, Taheebo, Tajy czy Tree of Life.

Producent zaleca dodać do herbacianego naparu miód lub cukier. Nie słodzę, więc piłem saute. Trzeba przyznać, że smakuje niespecjalnie, pierwsze trzy „kontakty” nie należały do przyjemności, ale później było już lepiej. Generalnie, lepiej traktować Lapacho jak medykament niż herbatę, wtedy łatwiej będzie zaakceptować jej specyficzny smak. Napój w kolorze nieco rozwodnionego czerwonego wina.

Skład: czysta kora drzewa Pau D’Arco 2000 mg Tabebuia Impetiginosa. Torebka wykonana jest z niewybielanego papieru.
Zawartość: 40 torebek 2000 mg w hermetycznym plastikowym pojemniku
Producent : Rio Amazon
Cena: 37 zł

Organiczna zielona herbata z imbirem (Qi)

Producent (Qi) zapewnia, że organiczna zielona herbata z imbirem jest bogata w antyoksydanty oraz imbir. Dodatek imbiru faktycznie jest bardzo wyraźnie wyczuwalny (co nie dziwi, mając na uwadze, że imbir stanowi 30% składu produktu). Szczerze mówiąc, herbata pachnie imbirem tak intensywnie, a zarazem naturalnie, że można dać się zwieść i uznać, że mamy do czynienia z herbatą z dodatkiem świeżego imbiru. Bardzo smaczna i aromatyczna. Kolor jasnozłoty.

Organiczne zielone herbaty Qi zbierane są w górach Huang San.

Skład: organiczna zielona herbata fair trade, organiczny korzeń imbiru (30%), organiczne nasiona fenkułu, organiczny naturalny aromat imbiru. Pudełko zawiera 25 torebek herbaty, z których każda zapakowana jest w papierową kopertkę dla zachowania świeżości. Waga netto: 40 g. Opakowanie w 100% podlega recyklingowi i jest wykonane ze źródeł odnawialnych.

Cena: 14 zł

Organiczna zielona herbata jaśminowa (Qi)

Organiczna zielona herbata z delikatnym aromatem jaśminu jest przygotowywana w tradycyjny sposób – poprzez układanie warstwy organicznej zielonej herbaty na świeżych płatkach jaśminu, dzięki czemu liście herbaty absorbują słodki aromat jaśminu. Bardzo smaczna, z opisywanego tu zestawu skończyła się w pierwszej kolejności. Kolor jasnozłoty.

Skład: organiczna zielona herbata aromatyzowana płatkami jaśminu. Pudełko zawiera 25 torebek herbaty, z których każda zapakowana jest w papierową kopertkę dla zachowania świeżości. Waga netto: 50 g

Cena: 11 zł

Organiczna herbata oczyszczająca z pokrzywy z miętą (Clipper Teas)

Napar z pokrzywy i mięty pieprzowej jest znakomity – intensywny, odświeżający, doskonale zrównoważony. Nie da się go porównać do żadnej innej mięty z pokrzywą, dostępnej na rynku; a przynajmniej ja nie trafiłem dotąd na lepszy produkt. Herbata pachnie prawdziwą miętą, jaką można znaleźć tylko w gospodarstwach eko. Intensywnie, głęboko zielona.

Skład: organiczna pokrzywa, organiczna mięta pieprzowa (5%), naturalny smak mięty. Herbata pakowana jest w kwadratowe torebki bez ogonka, w dodatkowej folii i kartonowym opakowaniu. Opakowanie wykonane jest z biodegradowalnego kartonu i może być recyklingowane. Waga netto: 30 g

Cena: 13 zł

Organiczna kawa jęczmienna bezkofeinowa (Biona)

Ten produkt to organiczna alternatywa dla kawy czyli bezkofeinowy napój słodowy z organicznych zbóż. Wchodzące w jego skład cykoria i jęczmień dostarczają organizmowi rozpuszczalnego błonnika i stanowią naturalne źródło potasu. „Kawa” nie jest dosładzana i nie zawiera żadnych sztucznych dodatków.

„Kawa” przygotowana z mlekiem przypomina nieco kawę zbożową, ale w smaku jest bardziej wyrazista, a jednocześnie łagodniejsza. Jeśli ktoś używa rozpuszczalnych kaw bez kofeiny, warto rozważyć zakup tego produktu. Jest nieporównanie smaczniejszy, delikatniejszy, bardziej aromatyczny i zdecydowanie zdrowszy. Po pierwsze, zawiera rozpuszczalny błonnik, który pomaga usuwać nadmiar cholesterolu z organizmu, dzięki czemu chroni układ sercowo-naczyniowy. Poza tym, zawiera potas, który działa alkalizująco i jest niezbędny do równoważenia poziomu sodu w organizmie.

Skład: Organiczne żyto, organiczny słód jęczmienny (20%), organiczny jęczmień, organiczna cykoria, organiczne figi. Opakowanie: hermetyczny słoik zabezpieczony bibułą. Waga: 100 g
Cena: 25 zł