Blender Magimix – najcichszy wysokoobrotowy blender świata.

Żyjemy w czasach, w których blender w kuchni to już nie fanaberia, a kwestia przetrwania. Koktajle, zupy, sosy, masła orzechowe, hummusy… Dobry blender wysokiej jakości oszczędza cenny czas i niewątpliwie ułatwia domowe gotowanie. Nic zatem dziwnego, że do rodziny magicznych magimixowych ogarniaczy codzienności dołączył nowy wynalazek: Power Blender Magimix (zobacz).

Blender Magimix

Blender Magimix

Blender Magimix

Co łączy Power Blender Magimix z robotem kuchennym Magimix?

Przede wszystkim: technologia konstrukcji silnika, a poza tym niezawodność, wielofunkcyjność, intuicyjność oraz dystrybutor – RONIC. Magimix od lat słynie z opracowania inteligentnego silnika zdolnego do adaptacji, który sprawia, że używane urządzenie pozwala poddawać wielowariantowej obróbce surowce o różnych strukturach, teksturach i właściwościach. Lód, pasta, sos, krem, zupa, smoothie – blender z takim silnikiem, o wysokiej mocy, wyposażony w solidne ostrza podoła niemal każdemu wyzwaniu.

Dzięki obrotowym ostrzom ze stali nierdzewnej i mocy 1300 W blender Magimix jest zaskakująco wydajny. Kruszy lód i miksuje wszystko, jak leci: gęste i lepkie ciasta (na przykład takie jak w tym przepisie), hummusy, orzechy, smoothies o jedwabiście gładkiej konsystencji, mrożone desery, koktajle z wysoko pektynowych owoców (które lubią blokować blenderowe ostrza), o prostszych zadaniach nie wspominając.

Jakby tego było mało, dodatkowo jest wyposażony w przystawkę do mielenia ze szkła boro-krzemowego, która świetnie sprawdza się m.in. jako młynek do kawy (mieli jak złoto nawet twarde jasno palone ziarna), orzechów, pestek i nasion. Ponadto, w skład zestawu wchodzą jeszcze dwa kielichy-bidony (400 ml i 700 ml), w których zblendowany koktajl można zabrać ze sobą np. do pracy.

Blender Magimix

Blender Magimix

Wszystkie funkcje blendera uruchamiamy przy pomocy dużego pokrętła na froncie bazy, w której osadzony jest kielich. Jedyne, co trzeba zrobić, to wybrać któryś z 5 programów (lód, zupy, smoothies, mrożone desery, czyszczenie) albo ręcznie ustawić prędkość obrotową ostrza za pomocą pokrętła, a następnie nawigować prostymi opatentowanymi przyciskami – na wzór i podobieństwo robota kuchennego Magimix (STOP, AUTO oraz PULSE). Pod tą banalną z pozoru konstrukcją w praktyce kryje się starannie przemyślane urządzenie, które od pierwszego dnia w kuchni staje się autentycznym sprzymierzeńcem gotowania.

Nie byłoby w tym wszystkim nic niezwykłego (blender Zyle Led II potrafi to samo), gdyby nie fakt, że Power Blender Magimix jest jednocześnie najcichszym blenderem świata (z certyfikatem Quiet Mark). To ultra cichy blender wysokoobrotowy, który jest przy tym bardzo efektywny, a jednocześnie nie robi jazgotu na pół osiedla. Jest ładny, ascetyczny w formie, zgrabny, nieduży, stabilny, z mocno osadzonym kielichem i solidną szczelną pokrywą. Mocarny i cichy. Nie ma w nim śladu BPA, elegancki szklany kielich wykonany jest ze szkła borokrzemowego, a gwarancja na silnik wynosi 30 lat. Przy takich parametrach aż trudno uwierzyć w jego aktualną cenę

Konstrukcja

Blender składa się z dwu głównych części: jednostki napędowej, która uruchamia obrotowe ostrza ze stali nierdzewnej oraz szklanego kielicha, w którym umieszczamy produkty.

Czyszczenie blendera

Problem czyszczenia rozwiązuje opcja CLEAN dedykowana oczyszczaniu kielicha, która jest szczególnie użyteczna po miksowaniu tłustych, gęstych i lepkich substancji, które szczelnie pokrywają ostrza i wnikają w zakamarki wokół noży. By szybko i bezstresowo wyczyścić wnętrze kielicha, wystarczy wypełnić go w ⅓ wodą, dodać odrobinę detergentu, zamknąć pokrywę i włączyć sprzęt w dedykowanym trybie CLEAN.

Blendowanie na zimno

Blender Magimix nie podgrzewa blendowanych substancji, a tym samym nie oferuje funkcji gotowania. Z mojego punktu widzenia to bez znaczenia, ponieważ z funkcji gotowania w blenderze korzystam sporadycznie. Jeżeli szukasz blendera gotującego, przeczytaj ten wpis.

Nie rób blenderowi na złość, czyli:

 • nie otwieraj pokrywy, póki pracują ostrza (powinny się zatrzymać)
 • staraj się nie przegrzewać silnika 

Podsumowując, Magimix posiada komplet cech nowoczesnego blendera wysokoobrotowego: jest wydajny, efektywny, prosty w konstrukcji i łatwy w obsłudze. Bezpretensjonalna elegancja, ascetyczny design i dostępność w 4 podstawowych kolorach (biel, czerń, czerwień i matowe srebro) sprawiają, że sprzęt ten z gracją wpasuje się w każdą kuchnię, niezależnie od jej stylu. Dobra robota! 

Parametry techniczne

 • Waga: 4,4 kg
 • Wymiary: 40,5 x 16,5 x 16,5 cm
 • Pojemność kielicha: 1,8 litra
 • Moc: 1200 W
 • Gwarancja na silnik: 30 lat
 • Gwarancja na resztę: 36 miesięcy
 • Funkcja gotowania: nie (blenderem gotującym jest na przykład blender Wartmann)
 • Kruszenie lodu: tak
 • Bonus: książka z 85 przepisami ułatwiającymi korzystanie z blendera – szczególnie dla tych, którym brak pomysłów

Blender Magimix