Nie minęło nawet półtora roku od pierwszego polskiego koncertu wskrzeszonego Death, a ekipa w nieco przemeblowanym składzie znów dotarła do naszego kraju.

Tym razem Amerykanie przyjechali do Polski w towarzystwie rodaków z Abysmal Dawn i Francuzów z Loudblast. Sądząc po frekwencji pod sceną podczas występów supportów, część publiczności tradycyjnie pofatygowała się do klubu dopiero na gwiazdę wieczoru i tym razem akurat sporo straciła, ponieważ obydwa składy zaprezentowały się bardzo dobrze.

Abysmal_01

Abysmal_02

Loudblast_02

Loudblast_01

Loudblast_03

[…] Sam nie wiem, jak właściwie nazywać gwiazdę wieczoru, bowiem widoczne na płachcie za sceną oraz na naciągach bębnów basowych Gene Hoglana logo nie pozostawiało wątpliwości, że dodatek ‚To All’ nie jest muzykom do niczego potrzebny. Zresztą również ostatnim razem Amerykanie, ze względów prawnych, występowali w Europie po prostu pod szyldem Death. Z tamtego koncertu w składzie pozostał frontman Max Phelps i basista Steve DiGiorgio. Dołączyła do nich dwójka muzyków, która wzięła udział w sesji nagraniowej albumu „Symbolic”, który dokładnie w tym tygodniu obchodzi 20 rocznicę. Za zestawem zasiadł więc Gene Hoglan, co zresztą było i widać i słychać, oraz gitarzysta Bobby Koelble.

Death_03

Wbrew nazwie trasy, ale przede wszystkim wbrew promocyjnym zapowiedziom, wcale nie usłyszeliśmy „Symbolic” w całości. Ani nawet w połowie, ponieważ krążek ten był reprezentowany przez cztery utwory. Co więcej, większa część setlisty powielała kompozycje grane ostatnim razem i trochę szkoda, że muzycy pod tym względem nie postarali się bardziej. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu zgromadzonych pod sceną, którzy nie mieli okazji widzieć Death w 2013 roku (nie mówiąc o koncertach z Chuckiem Schuldinerem w składzie), niedzielny gig musiał być dużym przeżyciem, ale z pewnością nie był to koncert idealny.  […]

Death_01

Death_04

Death_06

Death_05

Death_02

Pełny tekst relacji i galerię zdjęć znajdziesz na TEJ STRONIE.

Tekst: FiK
Foto: FiK-owa (zdjęcia zostały wykonane sprzętem Canon)