Emil Reimann Cafe – gdzie na kawę w Dreźnie.

Emil Reimann Cafe

Emil Reimann Cafe

Emil Reimann Cafe to popularna zarówno wśród miejscowych, jak i turystów drezdeńska sieć kawiarni, której tradycje sięgają XVIII wieku. Lokale Emila z początku mogą sprawiać lekko dęte wrażenie, ale w praktyce okazują się miejscem całkiem przyjemnym dla amatorów kawy. A także, a może nawet przede wszystkim – słodyczy.

Emil Reimann Cafe

FiKuś nie dał się zwieść specyficznemu wystrojowi i dominującej klienteli w wieku mocno dojrzałym, dzięki czemu przekonał się, że Emil kawę serwuje świetną. A wszyscy ci, którzy wizyty w kawiarni nie wyobrażają sobie bez porcji ciasta albo chociaż ciasteczka, z oferty Reimanna powinni być więcej niż zadowoleni.

Emil Reimann Cafe

Wybór kaw i innych napojów, ciast, tortów, ciastek i wszelkiego typu słodkich bułek jest tu całkiem szeroki, chociaż może się zdarzyć, że z dnia na dzień niektóre słodycze wypadną z menu i zostaną zastąpione innymi. Kokosanki nie mogłem sobie odmówić. To było prawie jak podróż w czasie. Ostatnim razem jadłem podobne ciacho dobrych kilkanaście lat temu. Ze słodkim jest mi umiarkowanie po drodze ;-)

Latte Macchiato – jak na latte zaskakująco mocne (i dobrze!), podano nam bardzo gorące, w ładnych, dużych szklankach (3,50 EUR / sztuka).

Emil Reimann Cafe

Ceny ciast i ciastek różnią się w zależności od tego, czy chcemy kupić je na wynos czy spożyć na miejscu. Przykładowo, mała kokosanka w czekoladzie w opcji na wynos kosztuje 0,80 EUR, jeśli natomiast chcemy ją skonsumować w kawiarni – cena = 1,60 EUR.

Emil Reimann Cafe

Na realizację zamówienia nie czeka się długo (ok. 15 minut). Płatności przyjmowane są tylko gotówką, nie ma wi-fi, a o wolny stolik przez większą część dnia jest dość trudno (wieczorem – jeszcze trudniej).

Emil Reimann Cafe

W kawiarniach ER można również zaopatrzyć się w różnej maści słodycze z logo Emila.
To dobry pomysł na podarki dla łasuchów ;-)

Emil Reimann Cafe

Ogólnie rzecz biorąc, warto zajrzeć. Kawa bez zarzutu. Słodkiego dużo, więc jeśli ktoś lubi, spędzi pół godziny nad kartą nim cokolwiek wybierze. Atmosfera – całkiem przyjemna.

Emil Reimann Cafe