Makaron z kimchi.

Makaron z hobak kimchi to po prostu makaron z dynią w wersji fusion. Doskonałe włoskie linguine i oliwa extra vergine, a do tego sos z koreańskiego, pikantnego kimchi. To przepis, w którym sprawdzi się każde kimchi i każdy długi makaron, zarówno ryżowy czy soba, jak i klasyczne spaghetti, tagliatelle lub pappardelle. Wybierz taki makaron, jaki Ci odpowiada. Ja stawiam na Włochy, ponieważ uważam, że Włosi robią najsmaczniejsze (także bezglutenowe) makarony pod słońcem. Włoscy producenci z roku na rok oferują coraz więcej rodzajów bardzo smacznych makaronów gluten free, które doskonale zastępują makaronowe klasyki z grano duro.

Zmiksowane kimchi z dyni piżmowej wygląda jak sos z pieczonych papryk, ma konsystencję zbliżoną do harissy (pikantnej pasty z chilli) i pełni w tym przepisie rolę pesto. Ma za zadanie dokładnie oblepić i „dosmaczyć” makaron. Pasty nie powinno być zbyt dużo, nie może być również zbyt płynna. Nie dodaję żadnych dodatkowych przypraw, nie solę nawet wody do gotowania makaronu. Smak nadaje tutaj kimchi, które jest wystarczająco pikantne i słone.

Makaron z kimchi, podobnie jak kimchi z ryżem i jajkiem, to banalnie prosty pomysł na błyskawiczny posiłek, który przygotujesz dosłownie w kwadrans. Dzięki samodzielnie zrobionemu kimchi pyszny i zdrowy domowy fast food masz w zasięgu ręki.

Moim zdaniem, makaron z kimchi to jeden z najsmaczniejszych sposobów na wykorzystanie kimchi jako składnika innego dania. Sos z kimchi jest ostry, wyrazisty i pełen smaku, a makaron znakomicie tę intensywność równoważy.

Makaron z kimchi

Makaron z kimchi – SKŁADNIKI na 2 porcje:

  • 200 g makaronu, najlepiej długiego (np. spaghetti, linguine, tagliatelle, etc), tu: bezglutenowy linguine
  • 120 g kimchi z dyni
  • garść listków kolendry
  • trochę oliwy extra vergine
  • posiekane nerkowce do dekoracji

Makaron z kimchi – PRZEPIS:

  1. Ugotuj makaron zgodnie z czasem podanym na opakowaniu. Nie solę wody na makaron, ponieważ kimchi jest wystarczająco słone.
  2. W tym czasie ręcznym blenderem zmiksuj kimchi na pastę, dodając odrobinę wody lub pikantnego płynu ze słoika. W razie potrzeby, by ułatwić blendowanie, dodaj jeszcze trochę wody lub oliwy.
  3. Ugotowany makaron odcedź i przełóż do miski. Dodaj pastę z kimchi i listki kolendry. Wymieszaj i podziel na porcje. Możesz również podzielić na porcje sam makaron, a kimchi i kolendrę dodać później. Przed podaniem skrop oliwą i posyp posiekanymi nerkowcami.

Makaron z kimchi

Makaron z kimchi