Do wegańsko-wegetariańskiej restauracji Samadhi, specjalizującej się w daniach kuchni południowej Azji, trafiliśmy przypadkiem, spacerując bez planu po centrum Berlina.

W skrócie rzecz ujmując, „samadhi” oznacza oddzielenie się od wszelkich zewnętrznych bodźców, które prowadzić ma do osiągnięcia stanu niczym niezmąconego wewnętrznego spokoju. Nawet jeśli przekraczając próg lokalu, nie zapomnicie całkiem o wszelkich troskach życia codziennego, na pewno nie będziecie żałować.

zdjęcie(3)

Lokal mieści się przy Wilhelmstrasse 77; czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 12.00 – 23.00.

zdjęcie(2)

Zdecydowana większość dań z karty to potrawy wegańskie; te, które oznaczone zostały jako non-vegan (=wegetariańskie), można policzyć niemal na palcach jednej ręki.

Samadhi

Zamówiliśmy 2 duże porcje wegetariańskiej (nie wegańskiej) zupy (12,50 EUR), która wyglądała tak:

zdjęcie(7)

plus zielone dodatki:

zdjęcie(6)

Dokładny opis zawartości misek znajdziecie poniżej (poz. 77):

zdjęcie(5)

Do zestawu otrzymaliśmy zarówno standardowe sztućce, jak i pałeczki – kto lubi, może podjąć wyzwanie i spałaszować wegetariański big bowl z użyciem tych ostatnich. My poszliśmy na łatwiznę. Dania były przepyszne, a przy okazji bardzo sycące. Miał być „big bowl” i faktycznie był. Zaserwowane porcje okazały się naprawdę solidne i powinny zadowolić nawet vege-głodomora ;-)

Dodatkowo, zamówiliśmy jeszcze tylko znakomitą zieloną herbatę (ok. 5 EUR). Jedna porcja to ok. 3 małych kubeczków. Zaparzona idealnie, łagodna i bardzo aromatyczna.

zdjęcie

Podsumowując, Samadhi to miejsce zdecydowanie warte ponownego odwiedzenia – dobre jedzenie, miła obsługa, przyjemny wystrój.

Trafiliśmy tam ok. 18.00; o tej porze zajęta była część stolików w jednej sali; drugie pomieszczenie było natomiast całkiem puste. Rezerwacji stolika online można dokonać TUTAJ.

Restauracja Samadhi
Wilhelmstrasse 77, D-10117 Berlin
www.samadhi-vegetarian.de

Samadhi front