Musli Tak Jak Chcesz to sklep internetowy, który realizuje ideę zindywidualizowanych, ściśle dopasowanych do potrzeb konsumenta zakupów – na razie tylko w odniesieniu do musli, ale kto wie, co przyniesie przyszłość.

Na czym to polega? W skrócie rzecz ujmując, oferta sklepu obejmuje dwie kategorie produktów:

– musli w postaci gotowych mieszanek (aktualnie do dyspozycji zamawiających jest 6 propozycji, ale lista ta jest stale i systematycznie rozbudowywana), oraz

– musli w opcji Do It Yourself, tj. niemal nieskończona ilość możliwości skomponowania musli wedle pomysłu klienta, który ma do dyspozycji szereg dodatków, posegregowanych (na dziś) w 8 kategoriach – bakalie (11), belgijskie czekolady (5), extra dodatki (8 – w tym między innymi aloes kandyzowany, chia – tj. nasiona szałwii hiszpańskiej oraz… miśkowe żelki i m&m’s), orzechy i nasiona (11), owoce w większości liofilizowane (9), pyszności w czekoladzie (3) oraz zboża (17).

Musli na zamówienie to pole do popisu dla tych, których smakowa wyobraźnia wykracza poza standardowe zestawienia składników. Dowolność nie jest pełna, granice zdolności kompozytorskich wyznacza bowiem ilość i rodzaj dostępnych w Musli Tak Jak Chcesz dodatków, ale na wielość wariantów nie można narzekać. Poza tym, twórcy portalu otwarci są na propozycje nowych dodatków do śniadaniowej mieszanki, dlatego jeśli ktoś ma pomysł, warto się nim podzielić.

Oferowany wachlarz składników do tworzenia własnych wersji musli jest szeroki. Portal uwzględnia potrzeby zarówno tych, którzy zwracają uwagę przede wszystkim na walory zdrowotne musli, jego wartość odżywczą i energetyczną, jak i tych, którzy marzą o musli z dodatkiem mniej zdrowych, za to bardziej „szalonych” dodatków, w postaci ciasteczek, pierników, żelkowych miśków, krówek czy m&m’s. Ta druga, bardziej beztroska opcja, skuteczniej zaspokoi też gusta dzieciaków, które na pewno łatwiej dadzą przekonać się do musli z kolorowym bio miśkiem czy pomarańczową czekoladą niż aloesem albo ekologiczną morwą. Krótko mówiąc, dla każdego coś miłego. Oferta mieszanek bazowych również jest całkiem rozbudowana – od orkiszu i preparowanego amarantusa po płatki kukurydziane w miodzie, dla tych, którzy wolą słodszą wersję.

Jak skomponować własne musli? Do dyspozycji mamy tubę o pojemności 1,7 litra, którą wypełniamy po kolei wybranymi składnikami z poszczególnych grup dodatków. Obrazek tuby widoczny jest po lewej stronie ekranu – wraz z każdym kolejnym wybranym dodatkiem, pojawia się obok niej informacja o rodzaju, cenie i ilości dodanego do musli składnika (w gramach).

Zamówienie składane jest w 3 krokach: (1) wybór mieszanki podstawowej – (2) wybór dodatków – (3) koszyk i potwierdzenie zakupu.

Zaczynamy od wyboru rodzaju mieszanki podstawowej – mamy tu 15 dostępnych opcji. Zbożowych mieszanek bazowych nie można łączyć – należy wybrać jeden typ, który następnie uzupełniony zostanie pozostałymi dodatkami. Następnie, przechodzimy na kolejną stronę, na której mamy wszystkie pozostałe składniki, usystematyzowane w kategorie produktowe. Wybieramy spośród nich to, co chcemy znaleźć we własnej, autorskiej tubie z musli. Kiedy limit miejsca w tubie zostanie wyczerpany (a mieści się w niej średnio ok. 8-9 różnych składników), system poinformuje nas uprzejmie, że „Twoja tuba jest już pełna„. Wtedy można albo zweryfikować skład zamówienia i ewentualnie wprowadzić jakieś zmiany, albo przejść do jego potwierdzenia i ustalenia warunków płatności oraz dostawy.

Zarówno mieszankę bazową, jak i wszystkie pozostałe elementy musli, można zmienić w dowolnym momencie przed potwierdzeniem zamówienia – nie wpłynie to w żaden sposób na dodane już do tuby składniki. Lista pozostanie „zapamiętana”, a zmianie ulegnie tylko wskazany przez kupującego składnik (lub składniki).

W ostatnim kroku możemy dodatkowo podać liczbę egzemplarzy, w jakich chcemy otrzymać zamówioną tubę. Domyślna ilość to jedna sztuka, ale równie dobrze można od razu zamówić większą ilość – na zapas 😉

Dodatkowo, tubę możemy opatrzyć własną etykietą z nazwą mieszanki – wystarczy w przeznaczonym do tego oknie wpisać np. Musli Igora, a Wasza tuba zostanie oznaczona naklejką z takim właśnie napisem.

Na koniec pozostaje tylko ustalić warunki wysyłki i płatności za zamówienie. Dostawy realizowane są za pośrednictwem firmy kurierskiej. W Warszawie musli można również odebrać osobiście – póki co tylko w jednym punkcie w mieście (przy ul. Stryjeńskich 19, lok. 16U). Jeżeli wartość zamówienia przekroczy 120 zł, dostawa kurierem jest darmowa (standardowy koszt wynosi ok. 14 zł).

W ramach testu zakupów, w Musli Tak Jak Chcesz zamówiliśmy 2 tuby o następującym składzie:

1) Tuba Szymona – amarantus z miodem, płatki kokosowe, papaja kandyzowana, orzechy włoskie, orkisz preparowany, misiowe żelki bio, czarne i czerwone porzeczki liofilizowane:

2) Tuba Małgorzaty – amarantus preparowany, płatki orkiszowe bio, pestki dyni, figi bio, jagody goji, orzechy pecan, chia, czarne porzeczki liofilizowane, maliny liofilizowane:

Dzień po złożeniu zamówienia, dotarły do nas zapakowane w karton ładne, sporych rozmiarów tuby, oznaczone etykietą z nazwą mieszanki, wagą, pełnym opisem składników, wartością odżywczą i energetyczną obliczoną dla 100 g produktu oraz terminem przydatności do spożycia (3 miesiące od daty przygotowania mieszanki, wskazanej na opakowaniu). Tuby są wygodne w użytkowaniu i wyposażone w szczelne zamknięcie; po zużyciu zawartości można użyć ich np. do przechowywania musli domowej roboty.

Obydwie mieszanki okazały się przepyszne, wymieszane z jogurtem stanowią świetne, pożywne, a zarazem lekkie śniadanie.

Każda tuba to smakowy trafiony-zatopiony, ale przecież nie mogło być inaczej, skoro ich składy wybieraliśmy sami 😉

Dodane do musli owoce i bakalie są bardzo dobrej jakości – duże, przeważnie w całości (np. porzeczki, orzechy pecan czy włoskie), o naturalnym smaku. Nie jest łatwo poprzestać na jednej porcji.

Dodatkowo, otrzymaliśmy również 2 tuby najnowszej, świątecznej musli-mieszanki, której skład obejmuje crunchy naturalne, żurawinę, płatki kukurydziane w miodzie, pastylki mlecznej i pomarańczowej belgijskiej czekolady, jabłko liofilizowane, rodzynki królewskie, migdały i korzenne ciasteczka (pierniczki).

Musli świąteczne jest bardzo smaczne, a z uwagi na korzenny aromat pierniczków, faktycznie kojarzy się z grudniowymi świętami. Szereg słodkich dodatków sprawia jednak, że zdecydowanie lepiej spożywać je od święta niż na co dzień 😉 Musli świąteczne można wykorzystać także do przygotowania prostego deseru (przykładowy przepis TUTAJ).

Podsumowując, Musli Tak Jak Chcesz to portal godny polecenia wszystkim amatorom musli, którzy szukają zbożowych mieszanek lepszej jakości niż te oferowane w sklepach, a z drugiej strony z różnych przyczyn nie palą się do przygotowywania musli samodzielnie w domu. Musli Tak Jak Chcesz wychodzi im naprzeciw, oferując składniki, których jakość nie budzi wątpliwości, w wyborze, który może przyprawić o zawrót głowy.

Co można byłoby zmienić / poprawić? Kilka rzeczy:

– wprowadzić tuby w więcej niż jednej pojemności,
– umożliwić podgląd wartości odżywczej i kaloryczności zamówionego musli na stronie – przed złożeniem zamówienia,
– dodać więcej punktów do listy miejsc, w których musli można odebrać osobiście.

Nie czekaj. Do It Yourself! Tak jak chcesz.

GDZIE KUPIĆ: MUSLI TAK JAK CHCESZ
Gotowe mieszanki: LINK

Skomponuj własne musli

Dołącz do Musli Tak Jak Chcesz na facebooku