Ile czasu musi upłynąć, nim Facet i Kuchnia pokona drogę od zakupu czekolady do jej konsumpcji?

Coraz częściej okazuje się, że minimum pół roku, a niekiedy nawet cały rok. Czekolada to w zasadzie jedyne typowo „słodyczowe” słodkie, po jakie sięgamy, ale wszystko wskazuje na to, że pożeracze słodyczy z nas umiarkowani ;-)

Gorzką Valrhonę kupiliśmy w berlińskim KaDeWe w kwietniu 2013, a spróbowaliśmy jej… 1 stycznia 2014, na dobre otwarcie nowego roku.

Valrhona_02

Czekolada z Valrhony uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. Korzenie Valrhony sięgają roku 1922. W tym roku, w Dolinie Rodanu (Rhone) powstała Pracownia Czekolady Guironnet. W 1938 roku przemianowano ją na Pracownię Czekolady Gonnet, która następnie – w roku 1947 – przyjęła istniejącą do dziś nazwę Valrhona. Valrhona, obecna w ok. 60 krajach, jest jednym ze światowych liderów wśród wytwórców wysokiej jakości czekolady.

Wybraliśmy tabliczkę mocno gorzką, ponieważ takie lubimy najbardziej, a z mlecznymi – poza bardzo nielicznymi wyjątkami – generalnie nie jest nam po drodze.

Jak smakuje wytworzona z afrykańskich ziaren Valrhona Abinao 85%?

Valrhona_05

Nie tak wyśmienicie jak Domori (RECENZJA), czy Amedei (RECENZJA), ale i tak – bardzo dobrze.

To tabliczka świetnie wyważona. Wyrazista, intensywnie i zdecydowanie wytrawna, prawie pozbawiona słodyczy. Gorzka, ale nie goryczkowa. Z jednej strony mocno taninowa, z drugiej natomiast delikatna i jedwabista. Krótko mówiąc, gorzka w najlepszym wydaniu.

Biorąc pod uwagę relację jakość – cena, nie ma się nad czym zastanawiać. Tabliczka (70 g) w cenie nieco ponad 4 EUR to świetna okazja do tego, by za całkiem niewygórowaną cenę przeżyć chwilę drobnej, ale autentycznej przyjemności. Warto kupić, warto spróbować, warto sięgnąć po nią ponownie.

Smacznego!

Ocena: 90/100

Skład: kakao, cukier, masło kakaowe, emulgator (lecytyna sojowa), naturalny ekstrakt z wanilii.
Zawartość kakao w czekoladzie: min. 70%

Cena: 4,25 EUR
Waga: 70 g
Opakowanie: folia i kartonik
Producent: Valrhona, Francja

Gdzie kupić: KaDeWe | dobre sklepy z czekoladą

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!

Valrhona_04