VIVANI. THE ART OF CHOCOLATE.

Dziś o produkcie niemieckiego wytwórcy pod tytułem EcoFinia GmbH.

To organiczna ciemna czekolada bez dodatku lecytyny, za to z 20% udziałem migdałów w składzie. I z dodatkowym masłem, obok masła kakaowego.

VIVANI_02

Takie kompozycje, jak czekolada plus orzechy czy migdały, to smakowe pewniaki. Po tego rodzaju tabliczki, zwłaszcza z certyfikatem BIO, sięga się właściwie bez ryzyka. No bo co można zepsuć w czekoladzie z migdałami, używając kilku dobrej jakości składników? Chyba nic.

VIVANI_05

Vivani z migdałami to fajna, warta spróbowania ciemna czekolada. Zbyt mało kakaowa, żeby można było z czystym sumieniem nazwać ją gorzką (przyjęło się uważać, że w gorzkiej powinno być min. 70% kakao), ale mimo to jednoznacznie wytrawna, mało słodka i – przez hojny dodatek migdałów, które stanowią tu 20% zawartości produktu – bardzo przyjemnie chrupiąca i krucha.

VIVANI_06

Tabliczka jest dość cienka i delikatna, dzieli się na 24 małe kostki, a migdałów pełno jest w każdym kawałku. Jej krucha „konstrukcja” wzmacnia (złudne) wrażenie „lekkości” czekolady. Nie dajcie się zwieść. To takie samo 100 g dobroci jak każde inne, ale sprytnie pomyślane, więc trzeba mieć się na baczności ;-)

Chwilami może się nawet wydawać, że to nie czekolada z migdałami, a przeciwnie – chrupkie, prażone migdały oblane czekoladą.

Generalnie, warto. Bardzo smaczna bio tabliczka z takim składem, jak należy. Krótka lista, 5 składników, wszystkie z eko-certyfikatem, a finalny rezultat zdecydowanie wart uwagi. Doświadczenie do powtórzenia.

VIVANI_07

Smacznego!

Ocena: 85/100

Skład: masa kakaowa, cukier trzcinowy nierafinowany, migdały (20%), masło kakaowe, masło. Wszystkie składniki pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych.
Zawartość kakao w czekoladzie: min. 55%

Cena: ok. 13 PLN
Waga: 100 g
Opakowanie: przezroczysta folia i kartonik
Producent: EcoFinia, Niemcy

Gdzie kupić: w sklepach z dobrą czekoladą, takich jak np. Sklepy Cynamonowe w Zakopanem

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!

VIVANI_03

VIVANI_08