Cagliari – gdzie jeść i pić? Sprawdzone adresy.

Sardynia – wyspa idealna

Sardynia to wyspa idealna na urlop – z przepięknymi krajobrazami, czystym środowiskiem naturalnym (to najmniej zanieczyszczone miejsce w Europie), wymarzonym klimatem, doskonałą kuchnią, znakomitymi winami i niezwykle przyjaznymi ludźmi. Będąc w takim miejscu warto skoncentrować uwagę na najlepszych restauracyjnych adresach. W Cagliari – jak wszędzie – lokale wysokiej jakości sąsiadują z przeciętnymi albo tymi zupełnie niegodnymi czyjejkolwiek uwagi.

Poniżej lista pracowicie przez nas wybranych samych dobrych adresów. Niezawodny wewnętrzny radar jak zwykle zaprowadził FiKa tam, gdzie karmią lokalnie i bezbłędnie, a taką wiedzą z czytelnikami wypada się podzielić.

Cagliari – gdzie jeść i pić?

Więcej o urokach Cagliari przeczytasz we wpisach: Cagliari – Castello oraz Mercato di San Benedetto.

By przejść do pełnej recenzji wybranej restauracji, kliknij w obrazek.

I. Su Tzilleri e su Doge

Cagliari - gdzie jeść

II. La Tavernetta del gusto

Cagliari - gdzie jeść

III. Antico Caffe 1855

Cagliari - gdzie jeść

IV. Frontemare

Cagliari - gdzie jeść

V. Antica Cagliari

W Antica Cagliari w zeszłym roku obchodziłem urodziny i był to bardzo dobry wybór :-) Mają tu nie tylko świetne sardyńskie wina (więcej o nich w tym wpisie: Wina z Sardynii), ale też bez zarzutu przyrządzone ryby (takie, jakie akurat prosto z portu trafiły danego dnia na targ rybny). Kto lubi zamawiać primi piatti, będzie usatysfakcjonowany wyborem makaronów i risotto. I jeszcze ich sorbet cytrusowy, majstersztyk! Szczegółowy opis Antica Cagliari znajdziesz TUTAJ.

Cagliari - gdzie jeść

VI. Na targu – Mercato di San Benedetto

Targ to miejsce, które trzeba odwiedzić! Autentyczną, prawdziwie lokalną kuchnię danego regionu najlepiej poznawać właśnie w ten sposób: przez bezpośredni kontakt ze świeżymi składnikami. Te niesamowite kolory, intensywne aromaty, produkty nieznane albo chociaż w naszym kraju niedostępne, tłum zakupowiczów i nieustający gwar – atmosfery targowisk nie da się porównać z niczym innym. Przyjemność z ich odwiedzania jest ogromna, a sprzedawcy na widok obcego z obłędem w oczach jeszcze chętniej okazują serdeczność, zagadują, częstują i pokazują spożywcze ciekawostki.

Cagliari - gdzie jeść

VII. Czytaj też –> gdzie na najlepszą kawę, lody i ciastka w Cagliari:

Cagliari - gdzie jeść