Jutro z samego rana Facet i Kuchnia ponownie zawita do radia. Tym razem, do Roxy FM.

***

WYNIKI KONKURSU:

Kinga
Mienta
Piotr

Gratulujemy! Książki wysyła Wydawnictwo Literackie.

***

We wtorek 28 stycznia ok. 8.00 rano FiK zjawi się w Roxy FM, gdzie w porannej audycji Tymona Tymańskiego i Piotra Kędzierskiego dziać się będą między innymi pogaduchy o wyjątkowej postaci w kulinarnym świecie: powszechnie znanej, bardzo lubianej, a przez wielu nawet dosłownie uwielbianej Julii Child!

JULIA CHILD

Julia Child (1912-2004) to autorka pierwszego telewizyjnego programu kulinarnego, który skutecznie podbił serca rzesz Amerykanów (Francuski Szef Kuchni) oraz słynnej książki kucharskiej Francuska sztuka gotowania. Jedzenie i gotowanie pokochała podczas pobytu nad Loarą. Pierwszy posiłek we Francji zjadła w słynnej Restaurant La Couronne w Rouen, a były to ostrygi oraz sola meuniere ze zrumienionym masłem, a do tego dobre wino. To właśnie wtedy postanowiła zgłębić tajniki sztuki kulinarnej. W legendarnej paryskiej szkole Le Cordon Bleu wzbudziła spore poruszenie – zarówno temperamentem, wzrostem (188 cm!), jak i niesłychanie wysokim, piskliwym głosem, który kilkanaście lat później – za sprawą słynnego telewizyjnego show pokochały tysiące Amerykanów. Za swoje tv show w 1966 roku Julia Child nagrodzona została statuetką Emmy. Zmarła na dwa dni przed swymi 92 urodzinami.

Przy okazji audycji w Roxy FM, mamy dla Was małą niespodziankę: KONKURS. Można w nim wygrać trzy komplety wydanych przez Wydawnictwo Literackie książek Julii Child, tj.: Gotuj z Julią, Moje życie we Francji oraz Francuski szef kuchni. Więcej info o każdym z tych tytułów znajdziecie TUTAJ.

jc

Reguły udziału w konkursie są bardzo proste: wystarczy w komentarzu pod tym wpisem odpowiedzieć na pytanie: co Was urzeka w stylu gotowania Julii Child i dlaczego zależy Wam na uzupełnieniu księgozbioru o książki jej autorstwa?

Dodając komentarz pod wpisem na blogu, nie przejmujcie się komunikatem o spamie. Żaden komentarz nie zginie i po zaaprobowaniu przeze mnie zostanie opublikowany na stronie.

Jeden ludzik może dodać jedną odpowiedź. Spośród wszystkich zgłoszeń Facet i Kuchnia wybierze i nagrodzi trzy, które uzna za najciekawsze.

Konkurs trwa od dziś do soboty 1 lutego, do końca dnia. Wyniki zostaną opublikowane na blogu nie najpóźniej do 9 lutego. Książki wyśle do laureatów sponsor nagrod: krakowskie Wydawnictwo Literackie.

Dobrej zabawy!

image