Real Chocolat to francuska sieć czekoladowych butików, która liczy sobie obecnie kilkanaście punktów sprzedaży. Poprzednio pisaliśmy o gorzkiej czekoladzie z orzechami (łamanej z bloków). Dziś na tapecie pakowana biała tabliczka z malinami.

Generalnie, nie jesteśmy fanami białej czekolady. Biała „czekolada” to przede wszystkim cukier, tłuszcz kakaowy i mleko w proszku, dlatego na poziomie analizy składu – w zestawieniu z gorzką – biała przegrywa już na starcie. Biała to produkt czekoladopodobny, który czekoladę najbardziej przypomina pod względem formy.

W związku z tym, żeby nie odrzucać takich produktów z definicji, musimy koncentrować się na wrażeniach smakowych. Biała made by Real Chocolat to tabliczka o kremowo-żółtawej barwie, której jedną stronę pokrywają drobinki suszonych malin. Czekolada jest bardzo słodka i kremowa. Na pierwszym planie pojawiają się słodko-mleczno-waniliowe nuty, lekko (zbyt lekko) przełamane kwaskowatym smakiem owoców. Niestety, cukrowo-mleczna słodycz, typowa dla białych czekolad, dominuje także tutaj, przez co dla nas tabliczka okazała się zdecydowanie zbyt słodka, choć amatorzy białej doceniliby pewnie jej delikatność, „tłustość” i naturalny smak owoców. Oni tak, ale my nie.

Ocena: 55/100

Skład: biała czekolada (cukier, masło kakaowe, mleko w proszku, lecytyna sojowa, naturalna wanilia), suszone siekane maliny 2%.

Producent: Real Chocolat

Strona internetowa: REAL CHOCOLAT

Cena: ok. 4 EUR
Waga: 80 g
Opakowanie: plastikowy tray zapakowany w kartonik z okienkiem

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!