Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon.

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon

O winach Purcari słyszał chyba każdy. Château Purcari, którego formalne początki sięgają roku 1827, kiedy to dekretem cara Mikołaja I potwierdzono status Purcari jako pierwszej wyspecjalizowanej wytwórni win, to najstarszy (oficjalnie blisko 200 lat tradycji, nieoficjalnie więcej), jeden z najbardziej prestiżowych i bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny producent win mołdawskich na świecie. Winnice Purcari leżą w południowo-wschodniej Mołdawii, w regionie winiarskim Ștefan Vodă pomiędzy Dniestrem a Morzem Czarnym, w sielankowej scenerii mołdawskiej wsi, na tej samej szerokości geograficznej, co Bordeaux. Obejmują ponad 250 hektarów i produkują około 2 milionów butelek wina rocznie. W przeszłości trunki spod szyldu Purcari serwowano powszechnie na carskich i królewskich dworach Europy, a tradycje te w części przetrwały do dziś. Współcześnie, po wielekroć nagradzane winnice Purcari utrzymują pozycję kluczowego mołdawskiego gracza na globalnym winiarskim rynku, umacniając swą obecność w przeszło 25 krajach świata, w tym między innymi w USA, Kanadzie, UK, Norwegii, Czechach, Chinach oraz krajach bałtyckich, w tym oczywiście w Polsce (sprawdź wina Purcari dostępne online i stacjonarnie u dystrybutora Winnice Mołdawii, teraz z 15% rabatem na wszystkie butelki).

Najnowsza kolekcja win Purcari – Château Purcari Nocturne z charakterystyczną czarną jak smoła etykietą – obejmuje wina z klasycznych szlachetnych odmian winorośli, zbieranych ręcznie nocą, gdy dzięki niższym temperaturom łatwiej zachować najlepszą jakość gron, a co za tym idzie pełnię aromatu i intensywność smaku (z łac. nocturnus: nocny).

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon to wino odmianowe, stworzone przez słynnego włoskiego enologa Federico Giotto, który zawarł w nim pełnię cech lokalnego terroir. Powstało z owoców zbieranych i selekcjonowanych ręcznie, dojrzewało 6 miesięcy w barriques z francuskiego dębu. Ciemnorubinowe Cabernet Sauvignon Nocturne już na starcie urzeka złożonością i bogactwem aromatu, pełnego nut dojrzałej czarnej wiśni, śliwki, owoców leśnych, ciemnej czekolady, lukrecji i wanilii. Na podniebieniu charakterne, intensywne, sprężyste, napięte i zmysłowe. W smaku na pierwszym planie akcenty ciemnych owoców i przypraw. Dobrze zaznaczona satynowa tanina podkreśla jego krągłość i miękkość. Kwasowość w punkt. Pełne, idealnie zrównoważone, z przyjemnie trwałą końcówką. Wspaniałe zarówno solo, jak i zestawione z dobrym długo dojrzewającym serem. Wina takie jak to powinno się butelkować jako magnum albo wcale. Rewelacyjny klasyk, który ma wszystko, czego potrzeba, by przemówić do serc winnych tradycjonalistów. A do tego doskonała relacja jakości do ceny, która zdecydowanie przemawia za tym, by Cabernet Sauvignon Nocturne kupować na skrzynki, jedno dla przyjemności skonsumować teraz, a pozostałe odłożyć w piwnicy na kilka lat.

Czytaj też: Floricica 2022 Novak Winery

Nazwa: Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon
Kraj: Mołdawia
Region: Ștefan Vodă IGP
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Szczep: 100% Cabernet Sauvignon
Moc: 14,5%

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon jest dostępne online i stacjonarnie w Winnicach Mołdawii przy ul. Czarnieckiego 63A w Warszawie. Winnice Mołdawii działają od ponad 10 lat, specjalizują się w dystrybucji win z Mołdawii, Rumunii i Gruzji, mają w ofercie sporo butelek w krótkich seriach z małych butikowych winnic, prowadzą sklep stacjonarny, wine bar i sprzedaż internetową. Do końca listopada wszystkie wina z Winnic Mołdawii czekają na Was z 15% rabatem. Kod rabatowy to FIK15 – rabat jest jednorazowy, co oznacza, że jeden użytkownik może go użyć w tym czasie jeden raz.

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon

Château Purcari Nocturne 2021 Cabernet Sauvignon