Masz dość zwykłej czekolady?

Spróbuj zielonej Keiko!

Keiko (Green Kiss) to organiczna czekolada mleczna z dodatkiem zielonej herbaty. To, co ją wyróżnia, to dość niezwykły – jak na czekoladę – kolor.

Zielona Keiko_01

Tabliczki Keiko są intensywnie zielone, a barwę tę – zgodnie z deklaracją producenta – zawdzięczają ponoć tylko i wyłącznie dodatkowi zielonej herbaty, która stanowi tu 6,5% składu. Czy faktycznie tak jest, trudno orzec ;-)

Wrodzony sceptycyzm każe podejrzewać, że do zielonej Keiko dodaje się coś jeszcze, ale z drugiej strony, skoro czekolada powołuje się na bio certyfikaty, można mieć nadzieję, że nawet jeśli jest tu jednak jakiś tajny, dodatkowy, ukryty składnik, to przynajmniej nie jest szkodliwy dla zdrowia…

Zielona Keiko_03

Tak czy owak, czekolada prezentuje się osobliwie, ale na tym koniec. Zaskakujący jest w niej tylko wygląd. Smakuje całkiem przeciętnie – jest mleczna i bardzo słodka. Bardzo przez wielkie B, dlatego mimo skromnych gabarytów (30 g) bez żalu można podzielić się nią z co najmniej kilkoma osobami.

Posmaku herbaty nie czuć w niej wcale (kto próbował choćby zielono-herbacianych czekolad Dolfin, ten wie, że czekolada z herbatą może smakować znacznie ciekawiej).

Zielona Keiko_07

Fajna rzecz, jeśli chce się kogoś zaskoczyć, dorzucając taką tabliczkę np. jako nietypowy łakoć do większego prezentu, etc., ale – wygląd to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim smak, a na tym polu zielona Keiko wypada niestety blado. To typowa przesłodzona mleczna czekolada, czyli: cukier na pierwszym miejscu. Tyle, że zielony. Krótko mówiąc, szału nie ma.

Ocena: 40/100

Skład: cukier, masło kakaowe (29%), pełne mleko w proszku, liściasta zielona herbata w proszku (6,5%), wanilia Bourbon w proszku. Składniki pochodzą z kontrolowanych upraw biologicznych.
Opakowanie: sreberko i papierowa obwoluta
Waga: 30 g / sztuka
Cena: ok. 15 PLN / sztuka
Producent: Schimodozono International GmbH

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!