Kobal Šipon 2020 Štajerska Slovenija.

Kobal Šipon 2020 Štajerska Slovenija

Kobal Šipon 2020 Štajerska Slovenija

Kobal Wines, za którym stoi Bojan Kobal – wielokrotnie nagradzany, ceniony słoweński winemaker, z wykształcenia technolog żywności, wcześniej współpracował m.in. z Ptujska Klet/Pullus Wines – istnieje od roku 2015. To butikowy producent z północno-wschodniej Słowenii (Podravje, Štajerska – Słoweńska Styria), z siedzibą w pobliżu jednego z najstarszych słoweńskich miast – Ptuj – w subregionie winiarskim Haloze, nieopodal granicy z Austrią. Ukształtowanie terenu jest tu pagórkowate, a klimat śródziemnomorski z wpływami kontynentalnymi, którym region zawdzięcza gorące lato i mroźne zimy. Kobal wytwarza charakterne wina z białych odmian, pochodzących ze zrównoważonych upraw i odzwierciedlających lokalne terroir: Sauvignon Blanc, Pinot Grigio, Furmint, Yellow Muscat, Traminer, Chardonnay, Welschriesling, Blaufrankisch, oraz blendy białych szczepów. 

Kobal Šipon (czyli Furmint) reprezentuje podstawową linię producenta. Powstaje z późno zbieranych, lekko przejrzałych owoców z wysokiej jakości winnic porastających marglowe gleby w Haloze (krzewy w wieku od 15 do 57 lat, uprawiane na wysokości od 250 do 400 m npm), maceruje na skórkach przez 36 godzin i dojrzewa na drobnym osadzie. Znajdujemy tu aromatyczny spektakl dojrzałych białych owoców (gruszki, jabłka, brzoskwinie, owoce tropikalne) z pikantną nutą dzikich ziół, dobrą równowagę między strukturą a elegancją, fajną żywą kwasowość i wyczuwalny cukier resztkowy. Pełne, bogate, soczyste, a przy tym rześkie, z lekko słoną trwałą końcówką. Bardzo dobre wino codzienne, świetna relacja jakości do ceny.

Nazwa: Kobal Šipon 2020 Štajerska Slovenija
Kraj: Słowenia
Region: Slovenska Štajerska, Haloze
Rodzaj: białe, wytrawne
Szczep: 100% Šipon (Furmint)
Moc: 13,5 %
Wino kupisz online w be-wines.com

Be-wines.com to sklep internetowy z Ljubljany ze wspaniale zróżnicowanym asortymentem najbardziej uznanych słoweńskich win, także tych od niszowych producentów, którzy robią świetną robotę, ale nie pchają się na afisze. Znajdziesz tu wysokiej jakości wina białe, czerwone i pomarańczowe, szeroki wybór win naturalnych, certyfikowanych win organicznych oraz bąbelki.

Kobal Šipon 2020 Štajerska Slovenija

Kobal Šipon 2020 Štajerska Slovenija

Kobal Šipon 2020 Štajerska Slovenija

Kobal Šipon 2020 Štajerska Slovenija