Kto chce spróbować miodów z krzewu Manuka z www.wiecejnizeko.pl?

***

WYNIKI KONKURSU:

Miody Manuka trafią do:

Agnieszki (komentarz z 19 kwietnia)
Ilony (komentarz z 16 kwietnia)
Sesil (komentarz z 23 kwietnia)

Gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się emailowo. Nagrody wysyła Więcej Niż Eko.

***

Dzikie krzewy Manuka kwitną w samym sercu Nowej Zelandii, na obszarze czystym ekologicznie. To, co wyróżnia miody z nektaru z krzewu Manuka, to wysoka zawartość methylglyoxalu – naturalnej substancji o unikatowych właściwościach antybakteryjnych i wzmacniających naturalne mechanizmy ochronne organizmu.

Manuka konkurs_03

Substancja o nazwie methylglyoxal brzmi umiarkowanie zachęcająco;-), ale występuje ona w miodach wszystkich rodzajów. Na ogół zawartość methylglyoxalu w miodzie waha się od 0 do 10 mg/kg, średnio wynosi ok. 3 mg/kg, natomiast w miodach Manuka osiąga stężenie nieporównanie wyższe – od 30 do nawet 800 mg/kg.

Autentyczność pochodzenia i oryginalność miodów Manuka MGO została potwierdzona w 2008 r. na podstawie wyników badań Państwowej Inspekcji Handlowej. Każda partia sprowadzanych do Polski z Nowej Zelandii certyfikowanych miodów Manuka MGO, które teraz macie okazję wygrać w naszym konkursie, kontrolowana jest przez Graniczny Inspektorat Weterynaryjny oraz Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Miody Manuka je się tak, jak każdy inny miód – jako dodatek do potraw, wypieków, napojów albo np. łyżeczkę miodu przed posiłkiem, na czczo. Na zdrowie!

Do rozdania mamy dla Was 3 miody Manuka o stężeniu 100+ (250 g). Co trzeba zrobić, żeby wygrać miód?

Manuka konkurs_02

Zasady są proste: przekonajcie nas, że miód z krzewu Manuka powinien trafić właśnie do Was. Jak? Przepisem, w jakim zamierzacie go wykorzystać. Propozycje wpisujcie w komentarzach pod tym postem.

Dodając komentarz pod wpisem na blogu, nie przejmujcie się komunikatem o spamie. Żaden komentarz nie zginie i po zaaprobowaniu przeze mnie zostanie opublikowany na stronie. Jedna osoba może dodać jeden wpis.

Konkurs trwa od dziś, tj. od 16 kwietnia do 26 kwietnia br. do północy. Nazwiska laureatów opublikujemy na blogu w terminie do 30 kwietnia do końca dnia.

Fundatorem nagród jest sklep z produktami pochodzenia organicznego WIĘCEJ NIŻ EKO. Dobrej zabawy!