Portal das Hortas 2018 Avesso.

Portal das Hortas 2018 Avesso DOC Vinho Verde Branco

Portal das Hortas 2018 Avesso DOC Vinho Verde Branco

Casa das Hortas, winnica z subregionu Baião, skąd do naszego umiłowanego Douro jest dosłownie rzut beretem, produkuje wina z dwu regionów: Vinho Verde oraz Douro. O trzech winach Casa das Hortas z Douro pisaliśmy tutaj, a dziś kilka słów o Vinho Verde z odmiany Avesso.

Granice Baião od południa wyznacza rzeka Douro i pasmo górskie Serras da Freita, Arada, Arestal e Montemuro, od wschodu pasmo The Peneda-Gerês (Peneda, Gerês, Cabreira, Maro), a od zachodu Atlantyk. Klimat jest tu łagodny, lata gorące, a zimy niezbyt mroźne, dzięki czemu winogrona dojrzewają bez większych stresów. Avesso jest jednym z głównych białych szczepów typowych dla Baião. Inne białe odmiany winorośli, uprawiane w regionie to Alvarinho, Azal, Arinto i Loureiro, a z odmian czerwonych Espadeiro, Padeiro i Vinhão.

Portal das Hortas 2018 to jednoodmianowe Vinho Verde ze szczepu Avesso, produkowane w limitowanej edycji. Winogrona są przetwarzane poprzez miękkie tłoczenie całych owoców bez szypułek, klarowanie na zimno i fermentację w kontrolowanej temperaturze. Wino spędza trzy miesiące w stalowych kadziach, na lekkim osadzie z bâtonnage.

W kolorze cytrynowe, klarowne, w aromacie intensywne nuty cytrusów, białych owoców i kwiatów tropikalnych. W ustach świeże, lekko oleiste, owocowe z chrupką kwasowością. Fajne lekkie wino w doskonałej cenieŚwietnie sprawdzi się jako dopełnienie lekkiej roślinnej kuchni, sałatek, ryb i owoców morza; podawaj schłodzone.  

Nazwa: Portal das Hortas 2018 Avesso DOC Vinho Verde Branco edição limitada
Kraj: Portugalia
Region: Vinho Verde (Minho), Baião
Rodzaj: białe, wytrawne
Szczepy: Avesso
Moc: 12%
Dystrybutor: Portugal Vineyards

Portal das Hortas 2018 Avesso DOC Vinho Verde Branco

Portal das Hortas 2018 Avesso DOC Vinho Verde Branco