Zakłady na wydarzenia pozasportowe.

Jeśli zakłady bukmacherskie kojarzą Ci się tylko ze sportem – jesteś w błędzie. Bukmacherzy internetowi oferują dziś możliwość typowania nie tylko meczów piłkarskich, gonitw konnych czy wyścigów samochodowych. Typując w sieci, możesz sprawdzić swoje zdolności przewidywania, kto wygra następne wybory, a nawet kto zostanie tryumfatorem kolejnego telewizyjnego show kulinarnego. Przeczytaj przewodnik po bukmacherskich wydarzeniach pozasportowych.

Nie każdego musi kręcić piłka nożna. I choć do wyboru mamy nie tylko futbol, ale także dosłownie dziesiątki innych dyscyplin i mistrzostw z całego świata, coraz więcej graczy typuje wydarzenia pozasportowe. Zasady ich obstawiania są całkiem podobne jak w przypadku typowania wyników meczów. Można to zrobić u dobrych bukmacherów internetowych, zakładając konto, a następnie wypełniając kupon bukmacherski. Zaczynamy od wyboru odpowiedniej kategorii, na przykład „polityka”. Wyświetli się nam lista dostępnych wydarzeń, głównie wyborów w różnych krajach Europy i świata. Co ciekawe, dostępne są tu nie tylko największe wydarzenia wyborcze, takie jak wybory parlamentarne czy prezydenckie w krajach Unii Europejskiej. U dużych i sprawdzonych bukmacherów można wytypować wyniki nawet lokalnych wyborów samorządowych. Jeśli więc na przykład chcesz sprawdzić, czy znasz się na polityce fińskiej, próbując odgadnąć rezultat głosowania w regionach Helsinki czy Tampere, masz taką możliwość. Oczywiście, możemy obstawiać też wyniki wyborów w Polsce. Zaletą stawiania na polskich kandydatów jest lepsza dostępność informacji w lokalnych mediach, dzięki czemu łatwiej jest określić, kto będzie czarnym koniem wyborów, a kto przegranym.

Kupon wypełniasz w taki sam sposób, jak przy zakładach sportowych, tj. wybierasz potencjalnego zwycięzcę, do którego przypisany jest kurs, czyli wysokość wygranej, jaką otrzymasz w przypadku prawidłowej selekcji. Rozpiętość jest tu spora – uznane przez analityków pewniaki mogą zapewnić wygraną najwyżej w wysokości 1.15 lub nawet niższą, a mniej popularne partie mogą oferować kurs nawet 1:30. Jest to więc świetna okazja, by sprawdzić w praktyce wiedzę o polityce, zdobywając przy tym niezłe nagrody. Czasami mogą być dostępne dodatkowe parametry do obstawienia. Tak samo działa typowanie zwycięzców telewizyjnych talent shows. Warto jednak pamiętać, że w obydwu przypadkach na rezultat trzeba zaczekać aż do oficjalnego ogłoszenia wyników. Skoro mówi się, że każdy Polak zna się na polityce – dlaczego nie skorzystać z możliwości, jaką dają pozasportowe zakłady bukmacherskie?

Wszystkie te zakłady możemy obstawiać nie tylko na komputerze, ale również na smartfonie. Gra na telefonie prowadzona jest dokładnie w ten sam sposób, co na komputerze. Nowi bukmacherzy online udostępniają strony internetowe w wersji responsive. Oznacza to, że witryna automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu oraz do innych parametrów przeglądarki. Typowanie wyników ze smartfona jest więc proste i szybkie, niezależnie od typu używanego sprzętu i obsługiwanego systemu operacyjnego. Jedynym wymogiem jest posiadanie zaktualizowanej przeglądarki internetowej. Niekiedy udostępniana jest nawet dodatkowa dedykowana aplikacja na systemy Android i iOS. Jej instalacja nie jest jednak niezbędna i do typowania wydarzeń pozasportowych wystarczy wyłącznie przeglądarka w rodzaju Chrome lub Edge. Warto założyć konto u internetowego bukmachera, by wykorzystać możliwości, jakie oferują te serwisy. Nie musisz już iść do stacjonarnej placówki, by obstawiać zakłady bukmacherskie. Dziś zrobisz to wygodnie z własnego fotela, korzystając z tysięcy wydarzeń do wyboru, także z dziedziny polityki i kultury.