Bardzo udane połączenie gorzkiej czekolady i mieszanki czerwonych owoców, czyli kolejne czekoladowe cacko od Amedei.

Skład – bez zarzutu, jak na tego wytwórcę przystało. Wygląd – więcej niż zachęcający. Kusząca powierzchowność idzie tu w parze z równie atrakcyjnym wnętrzem.

Toscano Red_02

Toscano Red od Amedei to gorzka 70% czekolada podkręcona dodatkiem wyrazistych, przyjemnie kwaskowatych czerwonych owoców: wiśni, malin i truskawek.

Toscano Red_06

Zanim sprawdziliśmy skład, obstawialiśmy również porzeczki – też pasowałyby tu idealnie. Dodatek owocowych drobinek pełni w czekoladzie nie tylko rolę upiększacza, chociaż dla samego wyglądu tabliczki też nie pozostaje bez znaczenia. Owoce stanowią 10% składu Toscano Red, ale ich charakterystyczny, zdecydowany smak sprawia, że można odnieść wrażenie, iż owocowe nuty dominują nad czekoladą.

Toscano Red_07

To pyszna czekolada z charakterem, w której świetnie wyważono smaki. Idealnie zrównoważony kontrast między delikatnie aksamitną, łagodną, mocno kakaową gorzką czekoladą i kwaśnymi kawałkami owoców.

Warto kupić, i to na pewno więcej niż jednokrotnie. Warto do niej wracać, wręczać w prezencie (nie tylko sobie;-) i uświadamiać otoczenie, że (z drobnymi wyjątkami) cena czekolady ma bezpośrednie przełożenie na jej jakość. Kto nie próbował tabliczek Amedei, tę propozycję może wybrać na dobry start. FiK gorzkie czekolady przedkłada ponad wszystko, ale nawet jeśli wydaje Ci się, że nie jesteś amatorem gorzkiej, tej wersji raczej się nie oprzesz. Smacznego!

PS. Trochę więcej info o AMEDEI znajdziesz TUTAJ.

Toscano Red_05

Produkt bezglutenowy
Opakowanie: papier i kartonowa koperta
Waga: 50g
Skład: masa kakaowa, masło kakaowe, cukier trzcinowy, owoce 10% (maliny, truskawki, wiśnie), wanilia. Zawartość kakao – 70%.
Cena: ok. 25 zł

Ocena: 99/100

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!

Toscano Red_04