Colombo Reserva 2017 Tinto DOP Madeirense.

Justino’s Madeira Wines S.A. to producent z Wyspy Wiecznej Wiosny, doskonale znany każdemu miłośnikowi wzmacnianego wina Madera. Justino’s jest jednym z najstarszych producentów wina na Maderze, którego historia sięga 1870 roku, a jednocześnie jednym z najbardziej dynamicznych. To w znacznej mierze zasługa Juana Teixeiry, genialnego głównego enologa, a zarazem dyrektora generalnego Justino’s Madeira Wines, który jest związany z firmą od przeszło 20 lat. Juan wniósł do Justino’s bezcenny kapitał w postaci pasji i zamiłowania do wdrażania innowacji, nie tracąc przy tym z oczu historii, tradycji i autentyczności, które od zawsze charakteryzują wina z Madery.

Justino’s wytwarza znakomite, wielokrotnie nagradzane madery w szerokim wyborze (zobacz), a ich frasqueiras, colheitas (cztery produkowane z białych odmian – Sercial, Verdelho, Boal, Malvasia oraz jedna z Tinta Negra), single casks i starzone 10-letnie odmianowe madeiras nie mają sobie równych. Ambicje Justino’s na maderach się jednak nie kończą, a producent próbuje swoich sił również w segmencie klasycznych win wytrawnych, które trafiają na rynek pod marką COLOMBO. Jednym z nich jest Colombo Reserva 2017 Tinto, czerwony wytrawny blend kilku szczepów, pochodzących z różnych małych działek uprawianych na północnym i południowym wybrzeżu Madery, w okolicach São Jorge i Calheta.

Colombo Reserva Tinto jest kupażem czterech odmian (Merlot, Tinta Barroca, Cabernet Sauvignon, Touriga Nacional), powstaje z owoców z ręcznego zbioru, fermentuje w kadziach ze stali nierdzewnej z kontrolą temperatury (28ºC) i dojrzewa przez 8 miesięcy we francuskim dębie. Nie jest filtrowane przed butelkowaniem, zawiera naturalne osady. Wino ma intensywnie rubinowy kolor, częstuje mocnym aromatem ciemnych owoców z nutą kwiatów, drewna, pieprzu i wanilii. W ustach świeże, owocowe, lekko pikantne. Dobra kwasowość, gładka i długa końcówka. Pasuje do dojrzałych wyrazistych serów i mięsnych potraw z grilla.

Nazwa: Colombo Reserva 2017 Tinto DOP Madeirense (Justino’s Madeira Wines)
Kraj: Portugalia
Region: Madeira
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Szczepy: Merlot, Tinta Barroca, Cabernet Sauvignon, Touriga Nacional
Moc: 13%
Produkcja: 4000 butelek (2926)
Wino otrzymane do degustacji od producenta

Colombo Reserva 2017 Tinto DOP Madeirense