Crama Bauer ORANGE DOC Drăgăşani.

Crama Bauer ORANGE 2017 DOC Drăgăşani

Crama Bauer ORANGE 2017 DOC Drăgăşani

Crama Bauer ORANGE 2017 DOC Drăgăşani

Niemiecki enolog Oliver Bauer przybył po raz pierwszy do Rumunii w 2003, powodowany zaproszeniem do współpracy z mającą kilkaset lat tradycji winnicą Prince Stirbey. Wystarczyła niespełna dekada, by potencjał winiarski Rumunii skłonił Bauera do inwestycji we własne winiarskie przedsięwzięcie, które postanowił ulokować w samym sercu Drăgăşani. Tak w 2012 powstała Crama Bauer. Jak mówi sam Oliver: mała winiarnia z wielkimi ambicjami. Bauer produkuje wina w niskich nakładach, koncentrując się na naturalnych zrównoważonych uprawach starych krzewów mniej popularnych lub zapomnianych lokalnych odmian. Jego motto to naturalna kreatywność, czyli działanie ze świadomością, że współpraca z naturą to dynamika, zmienność, różnorodność, poszanowanie potrzeb i ekspresji winorośli oraz odkrywanie osobowości odmian, a nie poszukiwanie ścieżki do wyprodukowania „najlepszego wina”.

Bauer ORANGE – dłużej macerowane Sauvignonasse (Friulano) – to jeden z bardzo nielicznych przykładów rumuńskiego białego wina produkowanego w procesie przedłużonego kontaktu moszczu ze skórkami. Wino powstaje z mocno dojrzałych owoców zebranych z ponad 40-letnich krzewów, tylko w wybranych rocznikach. Maceracja ze skórkami, fermentacja w stali na rodzimych drożdżach. Charakteryzuje się ciepłą złocisto-żółtą barwą i aromatami egzotycznych owoców. Bukiet dopełniają skórka świeżo upieczonego chleba, siano, plaster miodu, kwiat akacji, zielony pieprz i korzenne przyprawy. Średnio treściwe, kremowe, z subtelną taniną i przyjemną cytrusową kwasowością, która dobrze tonuje cukier resztkowy. Lekkie, ale złożone, dobrze zrównoważone. W sam raz do grillowanych i surowych ryb (ceviche, sashimi), gravlaxa, owoców morza, skorupiaków i roślinnej kuchni.

Nazwa: Crama Bauer ORANGE 2017
Kraj: Rumunia
Region: Dealurile Munteniei și Olteniei, DOC Drăgăşani
Rodzaj: białe, wytrawne (pomarańczowe)
Szczep: Sauvignonasse (Tocai Friulano)
Moc: 12%
Produkcja: 2 600 butelek

Wino kupisz w Indigene Wines

IndigeneWines.com to ambitny sklep internetowy z siedzibą w Bukareszcie, prowadzony przez dwóch pasjonatów z misyjnym podejściem do szerzenia kultury wina. Indigene Wines oferuje starannie wyselekcjonowany wybór najlepszych rumuńskich win w szerokim zakresie stylistycznym, których próżno szukać na polskim rynku. Z dostawą kurierem (DPD) pod same drzwi.

Czytaj też: Rumunia to kraj winem płynący

Crama Bauer ORANGE 2017 DOC Drăgăşani

Crama Bauer ORANGE 2017 DOC Drăgăşani