Grillowany arbuz – bardzo łatwy przepis.

Grillowane owoce smakują wspaniale. Nie inaczej jest z arbuzem. Jeżeli masz już trochę dość sałatki z arbuzem i fetą, podaj dla odmiany grillowanego arbuza. Smakuje co najmniej tak samo dobrze!

Słodki, lekko dymny grillowany arbuz z nutą miodu, limonki i tymianku to doskonały smakołyk na lato. Zanotuj ten ultra prosty przepis i korzystaj do końca sezonu! Sprawdź też inne przepisy z arbuzem.

Grillowany arbuz

Grillowany arbuz

Uwagi: 

 • Grillowany arbuz możesz przyrządzić zarówno na dowolnym grillu ogrodowym, jak i na patelni grillowej (używam patelni).
 • W miarę możliwości grilluj nieco mniej dojrzałego arbuza (nie takiego, który jest tak nabombiony sokiem, że zaraz wybuchnie) – taki arbuz świetnie zniesie grillowanie i nie będzie się rozpadać. 
 • Klucz do sukcesu to skład mikstury do arbuza. Miód sprawia, że arbuz ładnie się karmelizuje, a na jego powierzchni powstają fajne grillowe paski. Limonka dodaje orzeźwiających nut i dopełnia całość.
 • Jak pokroić arbuz do grillowania? Najlepiej w grube trójkątne kawałki. Użyj noża szefa kuchni*, przekrój arbuz na dwie połówki, połówki pokrój w ćwiartki, a następnie pokrój ćwiartki w trójkątne kawałki o grubości ok. 2 – 2,5 cm. Nie obieraj arbuza za skóry.

*Używam doskonałego noża szefa kuchni Wartmann (ostrze – 20 cm), polecam z czystym sumieniem!

UWAGA: Kod rabatowy FACETIKUCHNIA działa na wszystkie produkty w RONIC ONLINE i daje 5% rabatu nawet od cen już obniżonych tymczasowymi promocjami: sprawdź Rabat Ronic.

Grillowany arbuz

Grillowany arbuz – SKŁADNIKI:

 • pół arbuza (u mnie: 6 trójkątnych kawałków o grubości ok. 2 – 2,5 cm)
 • sok z dwóch limonek (lub cytryn)
 • 4 łyżki płynnego miodu
 • łyżka listków tymianku (mięta też będzie OK)

Grillowany arbuz – PRZEPIS:

 1. W małej misce starannie wymieszaj sok z dwóch limonek oraz płynny miód.
 2. Pokrój arbuz w trójkątne kawałki (ćwiartki) o grubości ok. 2 – 2,5 cm.
 3. Mocno rozgrzej lekko natłuszczoną patelnię grillową.
 4. Przy pomocy pędzelka pokryj kawałki arbuza miksturą z soku z limonki i miodu. Grilluj z dwóch stron do momentu, aż arbuz ładnie się zrumieni. Nie trzymaj kawałków arbuza zbyt długo na patelni, żeby się nie spaliły.
 5. Arbuz podaj skropiony sokiem z limonki (lub miodowo-limonkową miksturą do grillowania) i posypany listkami tymianku. Powtarzaj przez całe lato!

Grillowany arbuz

Grillowany arbuz